MojAndroid

Populárna benchmarková aplikácia AnTuTu, podľa ktorej je možné previesť výkon smartfónu do akýchsi číselných hodnôt, bola už dávnejšie odstránená z Obchodu Play. Teraz je jej inštalácia možná iba prostredníctvom obchodov tretích strán, respektíve z oficiálnej webovej stránky aplikácie. Aj tento spôsob je však sprevádzaný mnohými upozorneniami ohľadom.

Prsty má za tým zrejme spolupráca s Cheetah Mobile

Je možné, že táto zvláštna situácia nastala práve kvôli blízkemu vzťahu so spoločnosťou Cheetah Mobile. Dôvodom malej obľúbenosti spomínaného vývojára sú pochybné aplikácie, ktoré obsahujú nemalé množstvo mikrotransakcií. Vyskytli sa aj opakovane porušované podmienky na zobrazovanie reklám.

Donedávna tak existovala možnosť stiahnuť aplikácie AnTuTu z oficiálnej webovej stránky. Po novom je však aj táto možnosť obmedzená výrazným upozornením vo vyhľadávači Google Chrome, hlási web MobilMania.

Navyše, ich appku a aj web označili ako nezabezpečenú, čo iba vzbudzuje ďalšie pocity, ktoré naznačujú, že je lepšie si AnTuTu Benchmark neinštalovať vôbec. Túto červenú obrazovku je však pomocou rozšírených nastavení možné obísť. Po samotnom stiahnutí APK súboru sa dočkáte ďalších informácií o možnej škodlivosti súboru.

Po rozbalení a následnej inštalácii vás o škodlivom softvéri, ktorý vás môže sledovať na pozadí, upozorní aj samotná služba Google Play Protect. Viacero vecí tak naznačuje tomu, že AnTuTu Benchmark sa naspäť do Obchodu Play len tak skoro nevráti.

AnTuTu Benchmark je stále možné nainštalovať

Samozrejme, s veľkou pravdepodobnosťou nejde o nijak škodlivú aplikáciu. Reč je predsa o azda najznámejšej benchmarkovej platforme, stavanej pre Android. Ak si teda budete v tejto dobe chcieť otestovať svoj telefón, budete musieť tak urobiť prostredníctvom APK súborov na stránkach AnTuTu.

antutu benchmark titulka

Nie sú doposiaľ známe žiadne informácie, ohľadom navrátenia benchmarkovej aplikácie naspäť do Obchodu Play. Každopádne, kto si bude chcieť nechať zrátať výkon svojho zariadenia, ten bude zrejme aj ochotný stiahnuť si aplikáciu trochu menej pohodlným spôsobom. Tým myslíme absenciu  využitia pomocnej ruky od Google, známej ako Obchod Play.

Zaregistrovali ste, že AnTuTu Benchmark už istú dobu v Obchode Play chýba? Ak áno, snažili ste sa ho získať iným spôsobom? Dajte nám nižšie v diskusii pod článkom vedieť, či by vás takáto výstraha dokázalo od inštalácie aplikácie odradiť.

17.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+