MojAndroid

Je celkom bežným javom, že mobilné aplikácie alebo systémové prvky umožňujú používateľovi Android smartfónu nastaviť si tmavý režim. Ten je užitočný minimálne z dvoch hľadísk. Za prvé šetrí oči používateľa a to hlavne v noci, keď biele prvky na displeji viac unavujú náš zrak. Za druhé je pri OLED displejoch šetrnejšie na spotrebu batérie, pretože pixely zobrazujúce čiernu farbu môžu byť vypnuté. Tmavý režim nedávno pridalo do svojich nastavení viacero aplikácií, a to vrátane aplikácií od spoločnosti Google. Napríklad služba YouTube už umožňuje tmavý režim v aplikácii aj svojej webovej verzii. Ďalšou takou aplikáciou je internetový prehliadač Google Chrome.

Pokiaľ chcete prepnúť rozhranie Google Chrome do tmavého režimu, tak sa najprv uistite, že máte túto aplikáciu alebo jej betaverziu vo verzii 74 a vyššie. Ak áno, tak urobte nasledujúce kroky:

 1. Do URL riadka, kde zadávate internetovú adresu napíšte spojenie chrome://flags a potvrďte.
 2. Následne do zobrazeného vyhľadávacieho okienka napíšte spojenie Dark mode.
 3. Chrome by vám mal ponúknuť dve položky. Android web contents dark mode pre spustenie tmavého režimu webového rozhrania a Android Chrome UI dark mode pre spustenie grafického rozhrania aplikácie Chrome.
 4. Pre ich spustenie vyberte Enabled a stlačte Relaunch Chrome App pre reštart aplikácie.
 5. Následne by mal byť tmavý režim spustení a mali by ste ho mať možnosť zapnúť aj v nastaveniach aplikácie.
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
29.4.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Vlado

  funguje len v BETA verzii, ale to je očividne vedľajšie

  • Milan Menšík

   Funguje aj v stabilnej verzii 74, ktorá ale nemusí byť ešte v Google Play pre všetkých dostupná.

  • jopo

   Nemas pravdu, po dnesnej aktualizacii funguje aj v normalnej verzii

   • Martin Sagan

    ale nie všetkým už prišla aktualizácia, ja mám stable verziu stále 73 a nedá sa nataviť ani cez flags

 • LaBrie

  “Jednoduche” jak hovado, nebol by lepsi vypinac tmaveho rezimu?

  • Martin Sagan

   lebo to je v beta verzii, kde sa to ešte len testuje, preto to je sprústupnené cez flags záložku, v stable verzii je to cez vypínač … treba čítať

 • pika

  more white more Apple

 • Tomáš Benda

  Ja tomu nerozumiem pôvodne bolo prostredie Androidu tmavé, postupne sa prešlo na bledé a teraz všetci šalejú za tmavým prostredím, ako keby niekto objavil Ameriku.

 • matus

  “je pri OLED displejoch šetrnejšie na spotrebu batérie”
  Toto je síce pravda ,no zabudli ste napísať že celý Dark rezim má šedé farby a žiadne šetrenie sa teda nekoná, rovnako ako spomínaný youtube

  • Miro

   Všeobecne platí, že čím sú farby na displeji tmavšie, tým viac energie sa šetrí. Samozrejme, pokiaľ to nie je úplne čierna pri AMOLED, nejaká energia sa stále spotrebúva. Avšak tmavošedá farba si určite vypýta menej energie, ako biela

+