MojAndroid

Spoločnosť Samsung len na začiatku mesiaca predstavila najnovšie vlajkové lode pre rok 2023. Okrem iného dostali aj zlepšenie odolnosti celej konštrukcie. to však neznamená, že sa budú ťažšie opravovať. Podľa videa, na ktorom sa Youtuber JerryRigEverything pozrel dovnútra zariadenia, sme sa dozvedeli zaujímavé informácie. So správou prichádza Sammobile.

Vo videu sa dozvedáme, že po novom bude zariadenie Galaxy S23 Ultra oveľa jednoduchšie opraviť. Dokonca si ho môžu opraviť aj menej skúsení používatelia, ktorým stačí mať náhradné diely a základné náradie. Výrobcovia zariadení dnes najčastejšie používajú špeciálne lepidlo, ktoré zabezpečí, že všetko drží pokope, a taktiež vodoodolnosť zariadenia.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra si dokáže opraviť aj neskúsený používateľ | Zdroj: Filip Spevár

To často predstavuje problémy aj skúsenejším opravárom smartfónov. Celý tento proces sa pre nich zjednoduší. Ak si teraz chcete vymeniť napríklad batériu zariadenia, stačí vám odstrániť zostavu zadného krytu, bezdrôtovú nabíjaciu cievku a pár skrutiek a káblov. Hneď po absolvovaní tohto nie až tak náročného procesu sa dostanete priamo k batérii.

Znamená to začiatok revolúcie v opravách zariadení?

Samotný Youtuber sa vyjadril, že po dlhých 8 rokoch sa Samsungu konečne minulo lepidlo a možno to so zjednodušením opráv myslia vážne. Nemusíte tak používať žiadne špeciálne nástroje či alkohol, ako tomu je napríklad pri starších verziách zariadení. Napríklad taký Apple to má pri svojich najnovších iPhone-och ešte zložitejšie. Tam pri výmene zadného obalu smartfónu potrebujete špeciálny laser, ktorý nepoškodí bezdrôtové nabíjanie.

Len nedávno sme vám priniesli informáciu, že Nokia prichádza s novým zariadením, ktoré si budete môcť poľahky opraviť aj vy sami. Myslíte si, že budú nasledovať aj ďalší výrobcovia alebo tento problém budú chcieť stále riešiť prostredníctvom autorizovaných servisov?

Náš tip
Tecno prichádza so smartfónom, ktorý mení farby na počkanie

28.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+