MojAndroid

Najnovšia vlajková loď a podľa mnohých najlepší Android smartfón súčasnosti Samsung Galaxy S23 Ultra prešiel v týchto dňoch viacerými testami odolnosti a opraviteľnosti. A môžeme prezradiť, že si v nich viedol veľmi dobre.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Filip Spevár

Samsung Galaxy S23 Ultra len tak nezlomíte

Odolnosť smartfónu otestoval svojimi nástrojmi populárny YouTuber JerryRigEverything. Jeho test na videu začína testom poškriabania tvrdeného skla Gorilla Glass Victus 2, ktoré kryje obidve strany smartfónu. A ako je to obvykle, tak aj v prípade Galaxy S23 Ultra sa začínajú objavovať škrabance pri nástrojoch 6. úrovne tvrdosti podľa Mohsovej stupnice.

Pri nástrojoch 7. úrovne tvrdosti sa už objavujú aj hlbšie ryhy. Podobne si v teste vedie aj väčšina konkurencie. Ryhám sa samozrejme nevyhli ani kovové boky a tlačidlá. Oveľa lepšie si smartfón viedol pri priamom vystavení plameňu zapaľovača. Na displeji sa objavil defekt až takmer minúte, čo je výborný výsledok. S testom prehnutia potom nemala novinka absolútne žiadny problém, bez ohľadu na to, z ktorej strany sa ju YouTuber pokúsil ohnúť.

Novinka prešla aj testom opraviteľnosti

Testom odolnosti podrobil Galaxy 23 Ultra aj YouTube kanál PBKreviews. Ten otestoval vodeodolnosť novinky, ktorú ponoril na 3 minúty do vody, čo smartfón bez problémov prežil. Jeho telo bolo odolné aj proti bežným minciam a v tomto prípade sa výrazne poškriabalo až pri nástrojoch 8. úrovne tvrdosti podľa Mohsovej stupnice.

YouTube kanál tiež vyskúšal, či novinka odolá pádu z väčšej výšky na betónový povrch. Tvrdené sklo síce popraskalo pri páde z úrovne pásu, ale samotný smartfón a aj jeho flexibilný Dynamic AMOLED 2X displej fungoval bez problémov naďalej. Kanál podrobil smartfón aj testu opraviteľnosti. Ako môžete vidieť na videu nižšie, tak novinka sa dá jednoducho rozobrať až ku všetkým jej dôležitým komponentom, ktoré môžete následne vymeniť.

Náš tip
Philips Fidelio T2: TWS slúchadlá s ANC, Sony LDAC a 36-hodinovou výdržou
12.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+