MojAndroid

Spoločnosť Tecno prichádza s prevratnou novinkou. Poznáte ten pocit, kedy by ste si najradšej kúpili novú radu smartfónu no nepáčia sa vám jeho farebné prevedenia? Presne s tým má Tecno skoncovať. Vymysleli technológiu, ktorá vám umožní zmeniť si farbu smartfónu za menej ako pol sekundy, informuje Androidauthority.

Technológia Tecno Chameleon Coloring by mala riešiť problémy nerozhodných zákazníkov. Spoločnosť ju ohlásila na kongrese MWC v Barcelone a informovala, že na výber bude zo spektra 1 600 rôznych farebných prevedení. Samozrejme sa nebude meniť úplne celá farba telefónu, zatiaľ len jeho zadná strana.

Nepôjde však o pridanie displeja na zadnú stranu

Ide o komplikovanejšie riešenie. Celé to funguje na princípe sub-mikrónov na zadnej strane, ktoré pri dopade rozptyľujú svetlo. Potom si viete posunúť usporiadanie tak, aby zmenilo farbu, ktorú vidíte voľným okom po dopade svetla. Pýtate sa, či nedôjde časom k opotrebeniu? Odpoveď je jednoduchá. Nedôjde. Materiál sa môže zmeniť až 2 miliónkrát.

Prvé rendery prinášajú takýto dizajn | Zdroj: Androidauthority

To zabezpečí, že ak aj zmeníte farbu zadnej strany 100-krát denne, vydrží vám bez poškodenia až 55 rokov. Nemyslíme si, že má dnes niekto v pláne vlastniť rovnaký smartfón takú dlhú dobu.

A čo vplyv zmeny na batériu?

Pri každej jednej zmene farby sa zvýši aj využitie batérie. Avšak, ak zmeníte farbu aj 100-krát za deň, batéria sa vybije asi rovnako, ako keby ste si pozreli 5 minútové video na YouTube. Ide o veľmi nepatrnú zmenu a celá technológia je energeticky veľmi efektívna.

Pri spoločnosti Tecno nejde o úplnú novinku. Tá vyrába smartfóny s meniacimi sa farbami už od roku 2022. Konkrétne sme sa s niečím podobným mohli stretnúť pri modeli Camon 19 Pro Mondrian Edition. Išlo však o rozdielny typ technológie. Tento systém vyžadoval UV svetlo a celkovo ho používateľ nemohol svojvoľne ovládať.

Zatiaľ nepoznáme konkrétne dátumy a ani cenové relácie. Dočkať by sme sa podľa uniknutých informácií mohli už v tomto roku.

Náš tip
Snapchat prináša konverzáciu s ChatGPT priamo v aplikácii
28.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+