MojAndroid

Spoločnosť Samsung prináša v posledných mesiacoch svojim smartfónom bezpečnostné aktualizácie v predstihu. Podľa portálu SamMobile to platí aj pre smartfóny série Samsung Galaxy S21, ktorých najnovšia aktualizácia okrem zabezpečenia vylepšuje aj fotoaparát.

Okrem zlepšenia zabezpečenia prináša aktualizácia aj vylepšenie fotoaparátu a funkcie QuickShare

Aktualizácia bola spustená v Európe, takže by mala byť dostupná aj slovenským používateľom. Jej označenie je G99xBXXU3AUDA a veľkosť 1,2 GB. Majitelia smartfónov Samsung Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G a Galaxy S21 Ultra 5G sa môžu tešiť na májovú bezpečnostnú aktualizáciu systému a aj niečo navyše.

Galaxy S21 májová bezpečnostná aktualizácia | Foto: SamMobile.com

Po aktualizácii by sa mala zlepšiť kvalita fotografií všetkých troch modelov. Samsung bohužiaľ toto zlepšenie bližšie nevysvetlil. Vylepšením by mala prejsť aj funkcia QuickShare, ktorá umožňuje rýchle zdieľanie medzi smartfónmi Galaxy. Samozrejmosťou je aj zlepšenie stability celého systému.

Samsung Galaxy S21 5G


Smartfón by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Pokiaľ by sa tak nedialo, tak si ju môžete overiť v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a inštalovať. Aby ste pri inštalácii predišli možným problémom, tak sa pred ňou uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako sú na tom s aktualizáciami konkurenčné značky?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia Samsungu. Huawei  priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. OnePlus pred časom aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Koncom minulého mesiac sa dostalo aj na bestseller minulého leta OnePlus Nord.

OnePlus Nord


Motorola nedávno aktualizovala svoje smartfóny Motorola moto hyper a Motorola moto g 5G plus na Android 11. Japonská spoločnosť Sony spustila po novom roku aktualizáciu pre svoje smartfóny Xperia 10 IIXperia 5 II alebo Xperia 1 a 5. Xiaomi aktualizoval množstvo svojich smartfónov vrátane modelov samostatnej značky Redmi. Príkladom je Redmi Note 9S alebo Redmi Note 7 Pro.

Náš tip
Nedávne útoky ransomvéru pripomínajú dôležitosť zálohovania dát
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+