MojAndroid

Facebook čelí ďalším zlým správam. Všetky kauzy spoločnosti o sledovaní používateľov a o tom, ako zbiera veľké množstvo osobných údajov, sa podpísali na počte stiahnutí mobilnej aplikácie. Analýza spoločnosti AppFigures, o ktorej informoval portál 9to5Mac, odhalila, že počet stiahnutí aplikácie klesol medziročne o 30 %.

Mobilná aplikácia Facebooku mala v máji 2020 priemerne 15 miliónov stiahnutí týždenne. Do júna tento počet klesol na 13 miliónov a teraz sa aplikácii nepodarí získať ani viac ako 11 miliónov stiahnutí v Apple App Store a v obchode Google Play dokopy. Prvý výrazný pokles nastal v júni 2020, hneď potom, čo Apple predstavil iOS 14 s vylepšenou ochranou osobných údajov.

Počet stiahnutí aplikácie Facebook mohlo ovplyvniť viacero faktorov

AppFigures upozorňuje, že to nie je prvýkrát, čo aplikácia Facebook zaznamenala výkyvy v počte stiahnutí. Je to však prvýkrát, čo čísla výrazne klesali viac ako rok. Analytická firma sa domnieva, že to môže súvisieť so stúpajúcou popularitou TikToku. TikTok je momentálne najsťahovanejšou aplikáciou v Apple App Store aj v obchode Google Play.

facebook stiahnutia aplikacie
Foto: 9to5mac.com

Druhým dôvodom sú obavy o ochranu osobných údajov. Facebook aktívne bojuje proti zmenám, ktoré Apple predstavil v systéme iOS 14 a najnovšie používateľov vyzýva, aby sledovanie povolili, ak chcú, aby Facebook a Instagram zostali zadarmo. Spoločnosť tiež núti používateľov služby WhatsApp, aby akceptovali nové zmluvné podmienky, inak stratia možnosť využívať niektoré funkcie aplikácie.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Kedy dorazí nadstavba MIUI 12.5 na váš smartfón a aké obmedzenia bude mať?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+