MojAndroid

Po aktualizácii Redmi Note 10S a Xiaomi Mi 11 na nadstavbu MIUi 12.5 sa asi veľa ľudí pýta, kedy dorazí aj na ich smartfóny. Odpoveď na túto otázku sa pokúsil dať španielsky portál XiaomiAdictos.

Kedy príde nadstavba MIUI 12.5 Global aj na váš smartfón?

Podľa globálneho plánu distribúcie MIUI 12.5 by sa do konca mája mali dočkať aktualizácie modely Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T a Mi 10T Pro. Ďalej je veľmi pravdepodobné, že v rovnakom období dorazí aj na sériu Redmi Note 10. Najmä Redmi Note 10 Pro by mal byť aktualizovaný počas tejto prvej fázy.

Redmi Note 10 Pro fotoaparat
Redmi Note 10 Pro | Foto: Redakcia

Následne by mala byť spustená druhá fáza aktualizácií. Začne sa v júli a prinesie nadstavbu MIUI 12.5 pre Xiaomi Mi 10T Lite, Mi 10 Lite, Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9, Note 9 Pro, Note 9,Note 9T, Redmi Note 8 Pro, POCO F2 Pro, POCO X3 NFC a Redmi 9.


Treba dodať, že druhá fáza aktualizácií môže trvať aj niekoľko mesiacov. Taktiež je dôležité vedieť, že aktualizovaných zariadení bude počas nej oveľa viac a nielen tie, ktoré potvrdil španielsky portál.

Nie všetky funkcie nadstavby MUI 12.5 budú funkčné na každom aktualizovanom smartfóne

Španielsky portál ďalej upozorňuje, že rovnako, ako v prípade iných verzií MIUI, bude aj táto nová verzia v určitých aspektoch pre niektoré zariadenia obmedzená. Xiaomi tradične v starších zariadeniach vynecháva niektoré funkcie, či už z dôvodu slabšieho hardvéru alebo exkluzivity pre nové modely.

Napríklad nové animácie MIUI 12.5 budú k dispozícii iba pre smartfóny s vyšším výkonom, konkrétne pre:

  • Xiaomi Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T, Mi 10T Pro
  • Xiaomi Mi 9
  • Xiaomi Mi 9T Pro (v tomto prípade budú kompatibilné, ale nebudú na rovnakej úrovni)

Navyše, nové pokročilejšie vibrácie pre haptickú odozvu, budú podľa portálu pravdepodobne funkčné len na modeloch Xiaomi Mi 11, Mi 10 Pro, Mi 10T Pro a Mi 10T.

Náš tip
Najlepšie smart televízory Samsung pre rok 2021: Lákajú obrazom, ale aj cenou

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+