MojAndroid

Populárnu komunikačnú platformu WhatsApp už čoskoro čaká zmena používateľských podmienok. Pôvodne mali do platnosti vstúpiť ešte začiatkom februára, no negatívna odozva zo strany používateľov vyústila v posunutie termínu. Stanovený je pevne na 15. mája, takže na prijatie zostáva už len niekoľko dní. Téme sa venoval portál TheHackerNews.

Nakoľko existuje silný predpoklad, že časť používateľov naďalej odmieta nové podmienky prijať, WhatsApp prichádza s ďalším upozornením čo presne to bude znamenať. V praxi sa používatelia so zamietavým postojom budú musieť pripraviť na viacero obmedzení, ktoré nakoniec vyústia v to, že aplikácia pre nich nebude použiteľná.

Začne sa pozvoľna

Nábeh obmedzení bude postupný a každý bude mať dostatok času reagovať. WhatsApp na začiatok pripomína, že neodsúhlasenie podmienok k 15. máju neznamená, že používateľský účet bude odstránený. Akurát až do prijatia podmienok nebude môcť pristupovať ku všetkým funkciám.

Nespomína presné časové obdobie, no “na krátky čas” bude používateľ môcť prijímať hovory, pracovať s upozorneniami a prezerať si zoznam konverzácií. Hneď v úvode však príde o možnosť čítať a odosielať správy bežnou cestou. Odpovedať na správy cez upozornenia bude ešte nejaký čas možné. Aplikácia súčasne bude zobrazovať opakované výzvy na potvrdenie nových podmienok

Nepoužiteľná komunikačná aplikácia

Ak k tomu používateľ nepristúpi v horizonte “niekoľkých týždňov” do praxe vstúpia prísnejšie obmedzenia, ktoré v podstate spôsobia to, že aplikácia nebude použiteľná na svoj účel – komunikáciu. Nebude možné prijímať hovory, prestanú fungovať upozornenia a prichádzať nebudú ani správy. V tomto štádiu sa bude zobrazovať permanentná výzva na odsúhlasenie podmienok.

Používateľské účty, ktoré sa stanú neaktívnymi, budú odstránené po uplynutí štandardného obdobia, ktoré je stanovené na 120 dní. WhatsApp necháva dostatok času na to, aby sa každý rozhodol, či na nové podmienky kývne alebo radšej prejde na alternatívnu platformu. Veľký priestor na kľučkovanie tu veru nevzniká.

Náš tip
Ružový WhatsApp neexistuje. Namiesto nového vzhľadu dostanete vírus
10.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+