MojAndroid

Bezpečnosť na internete a na sociálnych sieťach je v dnešnej dobe veľmi dôležitá. Existuje veľké množstvo podvodníkov, ktorí sa snažia pomocou aplikácií, e-mailov a pofidérnych stránok oklamať používateľov a získať od nich dôležité informácie, ako napríklad prihlasovacie údaje. Pred niekoľkými dňami spoločnosť Meta oznámila, že na sociálnej sieti Facebook sa podvodníkom podarilo ukradnúť vyše 1 milión prihlasovacích údajov od účtov. Bližšie informácie zverejnil portál TheWashingtonPost.

Spoločnosť Meta upozorňuje pred nebezpečnými aplikáciami

Zamestnancom spoločnosti Meta sa podarilo objaviť viac ako 400 nebezpečných aplikácií, ktoré sú zamerané na kradnutie prihlasovacích údajov. Podľa zverejnených informácií sa aplikácie objavili v obchodoch Google Play a App Store. Všetky nebezpečné súbory boli zašifrované v hrách, editoroch fotografií a ďalších rôznych typoch aplikácií, ktoré bežne nájdete na oboch platformách.

Meta
Meta | Zdroj: engadget.com

Hovorca samotnej spoločnosti Gabby Curtis oznámil, že Meta varovala všetkých napadnutých používateľov a týmto spôsobom chce predísť ďalším únikom údajov. Vo väčšine prípadov nebezpečné aplikácie požadovali od ľudí prihlásenie pomocou Facebook účtu. Vďaka tomu sa podvodníci jednoducho dostali k prihlasovacím menám a heslám.

Mohlo by vás zaujímať:

Odborníci na bezpečnosť, David Agranovich a Ryan Victory dodali, že aplikácie, ktoré sa dostanú na platformy, sú prísne kontrolované. Novodobé metódy podvodníkov však v niektorých prípadoch tieto kontroly dokážu obísť. Čo sa týka Obchodu Play, hovorca Edward Fernandez sa ku problému vyjadril, že všetky nebezpečné aplikácie, ktoré sa týkajú kradnutia osobných údajov, sa už na tejto platforme nenachádzajú.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

Aj napriek tomu odporúčame skontrolovať všetky aplikácie, ktoré máte nainštalované. V prípade zaznamenania podozrivej aktivity je potrebné ich okamžite odinštalovať zo zariadenia. Spoločnosť Meta sa s podobnými útokmi už niekoľko krát vysporiadala a preto dúfame, že to tak bude aj v tomto prípade.

Náš tip
Smart Roadshow 2022 Košice: Lenovo ukáže notebooky a tablety. Jeden bude možné aj vyhrať

11.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+