MojAndroid

Spoločnosť Meta podľa portálu PhoneArena spustí novú funkciu v službách Facebook a Messenger, ktorá používateľom umožní začať skupinové konverzácie priamo v ich mobilných aplikáciách. Nová funkcia s názvom Komunitné chaty bude najskôr testovaná v Messengeri a v najbližších týždňoch sa rozšíri na skupiny na Facebooku.

V rámci jedného Komunitného chatu budú môcť správcovia vytvoriť množstvo podkategórií

Používatelia Facebooku a Messengeru budú môcť vytvoriť tzv. Komunitný chat pre konkrétnych ľudí, ktorí sú v nejakej Komunite. Samozrejme nepôjde o jeden chat (miestnosť) pre všetkých členov komunity. Správcovia komunitného chatu môžu podľa portálu XDA-developers vytvárať podkategórie, takže v rámci jednej komunity môžu diskutovať skupiny okolo rôznych udalostí, aktuálneho diania, noviniek atď.

Komunitný chat Messenger | Zdroj: PhoneArena.com

Počet takých podkategórií by nemal byť obmedzený, takže bude môcť existovať množstvo tém. Nemala by chýbať ani možnosť Komunitného chatu, kde budú môcť v rámci jednej témy zverejňovať obsah len konkrétne osoby a ostatní budú len sledovať ich konverzáciu. Služba poskytne správcom respektíve moderátorom viaceré nástroje moderovania, medzi ktorými nechýbajú možnosti ako stíšenie používateľa alebo jeho blokovanie.

Komunitný chat Messenger | Zdroj: XDA-developers.com

Novinka by mala byť najprv dostupná vo fáze beta testovania pre vybraných používateľov Messengeru. Momentálne nie je známe, kedy bude dostupná aj pre skupiny na Facebooku, ale pravdepodobne sa tak stane v najbližších týždňoch. Spoločnosť Meta si od novej funkcie sľubuje zvýšenie počtu aktívnych používateľov, ktorých jej posledný rok lákajú konkurenčné sociálne siete.

Náš tip
iPhone 14 Pro Max alebo Samsung Galaxy S22 Ultra? Ktorý si vybrať?
15.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+