MojAndroid

Facebook už dávnejšie rozdelil svoju aplikáciu na sociálnu sieť Facebook a na Messenger, ktorý je skôr komunikačnou aplikáciou. Jeho funkcie priamo konkurujú appkám ako WhatsApp či Skype. Napriek týmto gigantom si však Messenger počína nadmieru dobre. Hovoria to štatistiky za uplynulý rok, kedy Messenger zaznamenal spolu 17 miliárd videochatov. Je to dvojnásobok minuloročného využitia tejto komunikačnej platformy v zmysle videohovorov.

Tu je niekoľko faktov, ktoré vo svojich štatistikách zverejnila spoločnosť Facebook ohľadom Messengeru v roku 2017:

  • Používatelia poslali viac ako 500 miliárd emoji a 18 miliárd známych GIF
  • Denne sa posiela cca 7 miliárd správ
  • Priemerný skupinový chat obsahuje až 10 ľudí

Mimochodom, v rok 2017 sa darilo aj Messengeru Lite pre Android, ktorý je tu ako alternatíva pre tých, ktorí si príliš nechcú zaťažovať smartfón a vystačia si so základnejšími funkciami Messengeru.

Treba spomenúť, že Apple a Microsoft zatiaľ svoje štatistiky nezverejnili, takže je ťažšie pozerať sa na veľké čísla Facebook Messengeru z globálnejšieho hľadiska. Na druhej strane, zdvojnásobiť počet použití v priebehu roka je určite veľmi príjemný úspech.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+