MojAndroid

Facebook od počiatkov aplikácie Messenger myslel aj na používateľov z rozvojových krajín. Práve tu je najväčší problém so stabilným a rýchlym pripojením, o ktoré v západnom svete nie je núdza. Práve pre nich vytvoril aplikácie Facebook Lite a Messenger Lite, ktoré okresali dátovo náročne funkcie na minimum. A zatiaľ čo Messenger Lite bol donedávna dostupný iba pre 5 krajín po celom svete, dnes jeho dostupnosť rozširuje Facebook do ďalších 132 krajín. Medzi nimi aj na Slovensko.

Náš tip
Facebook predstavil Messenger Lite, odľahčenú verziu svojho chatu

Samozrejme, táto verzia aplikácie je podľa slov hlavného šéfa vývojárskeho tímu, Davida Marcusa, určená najmä pre majiteľov starších zariadení so slabším výkonom a pre tých, čo chcú ušetriť na prenose mobilných dát. Používanie aplikácie by sa mohlo pozitívne prejaviť aj na výdrži batérie.

Ako asi tušíte, Facebook Messenger Lite nebude podporovať všetky tie multimediálne funkcie a je limitovaný len na posielanie textových správ, fotografií prípadne nálepiek. Príbehy, najrôznešie fotografické filtre a iné vychytávky tu teda nenájdete. Dôležité však je, že s Messengerom sa spojíte s kýmkoľvek, kto ho používa.

Novinku si môžete stiahnuť aj zo slovenského obchodu Play. Aplikácia je pritom kompatibilná s väčšinou zariadení s operačným systémom Android, a to až do verzie 2.3 Gingerbread.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
28.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+