MojAndroid

Donald Trump chystá podľa portálu Engadget veľký návrat. Nie do prezidentského kresla, ako by si mohol niekto myslieť, ale na sociálne siete. Na nich bol pred niekoľkými týždňami zablokovaný, takže chce svoje názory šíriť na vlastnej sociálnej sieti.

Sociálne siete boli pre Trumpa hlavným nástrojom prezentovania názorov a konšpirácií

Portál sa odvoláva na televíziu Fox News, podľa ktorej to uviedol minulý týždeň  jeden z Trumpových poradcov Jason Miller. Bulvárna televízia FoxNews je pritom Trumpovým blízkym médiom, ktorému bývalý prezident pravidelne poskytoval rozhovory. Po útoku na Kapitol sa ale aj táto televízia začala stávať k jeho výrokom zdržanlivo.

Donald Trump bol v čase svojho pôsobenia v prezidentskom úrade na sociálnych sieťach veľmi aktívny. Najpoužívanejšou službou v jeho prípade bol jednoznačne Twitter. Už dlhšiu dobu boli jeho klamlivé výroky touto sieťou korigované. Pokiaľ vyhlásil niečo, čo sa nezakladalo na pravde, tak služba pod jeho príspevok umiestnila odkaz, ktorý odkazoval na pravdivé informácie.

Donald Trump
Donald Trump | Zdroj: Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket

Situácia sa zhoršila pár mesiacov pred voľbami, keď o nich začal Donald Trump šíriť konšpirácie. Tvrdil, že všetko, okrem jeho víťazstva, bude podvod. V rovnakej rétorike pokračoval aj pri sčítavaní volebných hlasov, keď začal stúpať náskok jeho súpera a súčasného prezidenta Joea Bidena.

Svoje obvinenia o podvodoch nepodložil žiadnym relevantným dôkazom, ale služba Twitter na rozdiel od konkurencie jeho príspevky naďalej publikovala. Trumpov účet zablokovala až po tom, čo jeho priaznivci prenikli 6. januára do Kapitolu. Za dôvod tohto opatrenia označila “nebezpečenstvo ďalšieho podnecovanie k násilnostiam”.

Trump možno pojme aktivitu na vlastnej sociálnej sieti ako reality šou

Už o niekoľko mesiacov by mohol Donald svoje názory, ktoré často čerpá z rôznych dezinformačných webov, prezentovať na vlastnej sociálnej sieti. Jeho poradca, Jason Miller, sa domnieva, že návrat prezidenta Trumpa na sociálne siete s vlastnou platformou uvidíme pravdepodobne v priebehu dvoch až troch mesiacov.

Myslí si, že to bude najväčšia senzácia v sociálnych médiách, pretože každý bude chcieť sledovať, čo presne bývalý prezident USA robí. Miller predpovedá, že Trumpová platforma priláka desiatky miliónov ľudí. Pravdou je, že Trump už raz oslavoval veľký návrat na výslnie.

Po neúspešnom období na trhu s realitami sa mu v roku 2004 podarilo preraziť s vlastnou reality šou The Apprentice. Pretože ľudí priťahujú kontroverzné postavy, tak si určite nájde sledujúcich aj v rámci vlastnej sociálnej siete. Podrobnejšie informácie o tejto platforme jeho poradca Jason Miller bohužiaľ neposkytol.

Náš tip
Google čelí žalobe za sledovanie používateľov aj v režime „inkognito“
22.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+