MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Takto budú vyzerať nové Pixely

Spoločnosť Google by mala čoskoro predstaviť nové vlajkové smartfóny Google Pixel 8 a Pixel 8 Pro, ktoré budú mať ako prvé stabilný systém Android 14. Spolu s nimi by mali byť predstavené aj smart hodinky Google Pixel Watch 2. Práve tieto tri zariadenia boli teraz odhalené v oficiálnych video upútavkách.

Priniesli sme vám rebríček najvýkonnejších smartfónov na trhu

Čínsky benchmark AnTuTu zverejňuje po každom mesiaci rebríček 10 najvýkonnejších smartfónov a neinak tomu bolo aj za august. V rebríčku dominovali modely s čipsetmi amerického výrobcu Qualcomm. Prvé miesto v rebríčku obsadil herný smartfón Red Magic 8 Pro+ od spoločnosti ZTE. Smartfón bol pritom predstavený už v januári 2023 a napriek tomu stále ide o najvýkonnejšie Android zariadenie na trhu.

Sme blízko predstaveniu smart prsteňa od Samsungu

Začiatkom roka si pre nás Samsung pravdepodobne pripraví chuťovku. Nepredstaví len sériu vlajkových lodí Galaxy S24, ale príde aj jedno úplne nové zariadenie. Inteligentný prsteň, ktorý by mal dostať označenie Galaxy Ring. Či sa tak bude volať naozaj, uvidíme až pri predstavení.

Aké smartfóny nakupujú najčastejšie Slováci u operátora 4ka?

Najmladší slovenský mobilný operátor sa s nami prostredníctvom tlačovej správy podelil o to, ktoré smartfóny sa u neho v uplynulom mesiaci predávali najlepšie. Zatiaľ čo u iných operátorov prevládajú skôr lacnejšie zariadenia, zákazníci 4ky nemajú problém zaplatiť viac peňazí a obstarať si lepšie vybavený smartfón. Najviac sa darilo značke Xiaomi, ktorej modely obsadili hneď prvé dve priečky.

Pre ľudí s kožnými ochoreniami vymysleli aplikáciu

Neustále klesajúci počet lekárov v oblasti dermatovenerológie stále viac sťažuje životy viacerým pacientom. Možno aj práve vy ste sa ocitli v situácii, kedy vás odmietli ošetriť, prípadne rady k lekárovi boli také obrovské, že ste sa na päte otočili. Situácia na Slovensku nie je v tomto smere lichotivá a neočakáva sa zásadná zmena. Poisťovňa dôvera tak vyvinula systém lekárskej kontroly aj bez osobnej návštevy nemocnice.

17.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+