MojAndroid

Začiatkom roka si pre nás Samsung pravdepodobne pripraví chuťovku. Nepredstaví len sériu vlajkových lodí Galaxy S24, ale príde aj jedno úplne nové zariadenie. Inteligentný prsteň, ktorý by mal dostať označenie Galaxy Ring. Či sa tak bude volať naozaj, uvidíme až pri predstavení. Portál Gizmochina informoval o tom, čo novinka ponúkne.

O tom, že Samsung pripravuje nové nositeľné zariadenie, už vieme nejaký ten čas. Svedčí o tom napríklad aj predchádzajúca časť tohto článku, v ktorej si môžete prečítať, čo sme o prsteni vedeli pred niekoľkými týždňami.

Viac o nositeľných zariadeniach od Samsungu na MôjAndroid.sk:

Prsteň dostal kódové označenie Curio a Samsung samozrejme žiadne informácie ešte nepotvrdil. Na trh inteligentných prsteňov by mala novinka priniesť kompaktnosť, ale aj dobrú výbavu. Niektoré úniky dokonca hovoria aj o prítomnosti maličkého displeja, čo by tento produkt rozhodne urobilo jedinečným. Ale vyzerá to tak, že displej sa nekoná.

Predpokladané funkcie prsteňa

Naopak, prítomné budú dôležité senzory. Prsteň by mal byť schopný dokonca aj odmerať EKG, sledovať srdcový tep či teplotu pokožky. Samozrejmosťou by malo byť bezproblémové prepojenie s ostatnými Samsung produktmi.

Ďalšou zaujímavou funkcionalitou by mala byť podpora ovládania hlasom, uvidíme, či k niečomu takémuto naozaj príde. No a koľko by mohol stáť? Vzhľadom na aktuálnu situáciu na trhu by sme tipovali cenu určite vyššiu ako 250 eur, skôr okolo 300 eur. Toto sú ale iba naše skromné odhady, ktoré nemusíte brať úplne vážne. Pre porovnanie, obľúbená tretia generácia prsteňa Oura Ring momentálne začína v oficiálnom e-shope na sume 314 €.

Prechádzajúca časť článku:

Samsung údajne pracuje na vlastnom smart prsteni Galaxy Ring

23.7.2023

Samsung nie je v segmente smart príslušenstva žiadnym nováčikom. Ponúka smart hodinky, smart náramky, TWS slúchadlá a aj smart príslušenstvo do domácnosti. Podľa portálu SamMobile by čoskoro mohol rozšíriť svoje portfólio v tomto segmente aj o smart prsteň.

Samsung Galaxy Ring bude zdravotnou pomôckou

Nové informácie naznačujú, že Samsung  začal pracovať na smarť prsteni s názvom Galaxy Ring. Mal by používať komponenty s obvodmi vyrobené v Japonsku a používatelia, ktorý ho budú nosiť na prste, budú s jeho pomocou sledovať svoje zdravie, vitálne funkcie a hlavne srdcovú frekvenciu, podobne ako to umožňujú smart hodinky.

Samsung Galaxy Ring
Samsung Galaxy Ring by mal vyzerať ako tradičný prsteň | Zdroj: YourStory.com

Samsung už dokonca vyvinul prvý hardvér potrebný pre tento smart prsteň, takže by sme mohli čoskoro vidieť aj prvý prototyp. Ochrannú známku s názvom Galaxy Ring si pritom Samsung registroval už začiatkom roku. Spoločnosť Samsung dokonca spomenula svoj smart prsteň v aplikácii Samsung Health, ktorá bude slúžiť pre zobrazovanie ním získaných zdravotných údajov.

Oura Ring 3
Oura Ring 3 | Zdroj: Ouraring.com

Smart prstene už na trhu ponúka spoločnosť Oura. Ako výhodu smart prsteňa uvádza jeho tesnejšie prepojenie s telom používateľa než v prípade smart hodiniek. Tým pádom má poskytovať presnejšie merania. Okrem Galaxy Ring si Samsung registroval aj niekoľko ďalších ochranných známok, vrátane Galaxy Circle, Galaxy Index, Galaxy Insight, Galaxy One, Galaxy Pulse a Galaxy Rhythm.

Náš tip
Motorola razr 40 ultra prešla testom odolnosti. Ako dopadla?
11.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+