MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung spustil aktualizácie pre bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds2 Pro a inteligentné hodinky Galaxy Watch. Update poteší najmä tých, ktorí so smartfónom často fotia a nahrávajú videá.

Nahrávanie priestorového zvuku pomocou Samsung Galaxy Buds2 Pro

Pokiaľ ste vlastníkom bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds2 Pro, môžete využiť funkciu 360-stupňového nahrávania zvuku na videu, teda presne tak, ako ho sami v daný okamih počujete. Stačí mať slúchadlá spárované so smartfónom Galaxy a začať natáčanie. Vďaka tejto novinke je možné snímať zvuk v okolí pomocou mikrofónov implementovaných priamo do slúchadiel.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Diváci videa si potom môžu video užiť s luxusným priestorovým zvukom, aký sme tu ešte nemali. Funkcia využíva technológiu Bluetooth Low Energy Audio. Táto verzia Bluetooth sa zároveň vyznačuje menšou latenciou a dlhšou výdržou batérie. V prípade Galaxy Buds2 Pro sa však využíva aj na vyhotovenie binaurálnych nahrávok zvuku z mikrofónov v ľavom aj pravom slúchadle.

Aplikácia Camera Controller dostáva nové zmeny

Ako sme už zmienili, vydaná bola aktualizácia aj pre hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch4. Tá prináša novinky do aplikácie s pomenovaním Camera Controller. Ako už jej samotný názov napovedá, ide o pomocníka pre fotografov. Umožňuje ovládanie fotoaparátu priamo zo zápästia.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aplikácia po novom príde s podporou pre ovládanie priblíženia prostredníctvom otáčania lunety hodiniek. Ide o ideálne riešenie napríklad pri príležitosti zhotovovania skupinových fotografií z väčšej vzdialenosti. Pre potreby priblíženia alebo oddialenia už tak nebudete musieť odbiehať k samotnému mobilnému telefónu.

Nová funkcia 360 Audio Recording sa bude postupne vydávať pre zariadenia Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 prostredníctvom softvérových aktualizácií. Aktualizovaná aplikácia Camera Controller bude k dispozícii od počiatku februára na modeloch Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 a Watch4 Classic.

Náš tip
Bill Gates má nový smartfón. A opäť je to Android
13.1.2023
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+