MojAndroid

Čínsky benchmark AnTuTu zverejňuje po každom mesiaci rebríček 10 najvýkonnejších smartfónov a neinak tomu bolo aj za august. V rebríčku dominovali modely s čipsetmi amerického výrobcu Qualcomm a bez prekvapenia herné smartfóny. Informáciu priniesol portál GizChina.

Rebríčku kraľuje Red Magic 8 Pro+

Prvé miesto v rebríčku obsadil herný smartfón Red Magic 8 Pro+ od spoločnosti ZTE. Smartfón bol pritom predstavený už v januári 2023 a napriek tomu stále ide o najvýkonnejšie Android zariadenie na trhu. Aspoň teda podľa benchmarku AnTuTu, kde získal najvyššie skóre 1 632 859 bodov. Hlavný podiel na tom má čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a 16 GB RAM.

AnTuTu
10 najvýkonnejších Android smartfónov z august | Zdroj: GizCHina.com

Aj na druhom mieste sa umiestnil herný smartfón. Tentokrát to bol Asus Phone ROG 7 s rovnakým čipsetom a skóre 1 595 673 bodov. Vlajkový smartfón Xiaomi 13, ktorý sa teší obľube aj u nás, si vybojoval tretie miesto. Aj tomto prípade je čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ale operačná pamäť má iba 12 GB.

Len jeden model má starší čipset

Zoznam desiatich najlepších dopĺňajú Samsung Galaxy S23+, Xiaomi 13 Pro, Galaxy S23 Ultra, Galaxy Z Fold5, Galaxy S23, OnePlus 11 a Lenovo Legion Y70. Takmer vo všetkých prípadoch je použitým čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Výnimkou je len herný smartfón Lenovo Legion Y70 s minuloročným čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Jediným skladacím smartfónom v rebríčku je Samsung Galaxy Z Fold5

Je dôležité poznamenať, že augustový rebríček je založený na benchmarku Antutu V10, ktorý ukazuje v priemere prináša výsledky s vyšším skóre v porovnaní s Antutu V9. Takže pri porovnávaní testovaných smartfónov s rôznymi referenčnými verziami je nevyhnutné byť pri ich hodnotení opatrný. Takéto porovnania preto nemusia poskytnúť úplný obraz o výkone zariadenia.

Náš tip
Dôležitú funkciu batérie iPhony už dlho ponúkajú, s Androidmi je to zložitejšie
11.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+