MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Operátori so zaujímavými novinkami

Prvá polovica tohto týždňa sa niesla v znamení noviniek slovenských operátorov. Zákazníci 4ky onedlho pocítia výrazné zvýšenie komfortu, pretože 4G sieť budú mať aj tam, kde ju doteraz nemali. Pýtate sa, ako je to možné? Odpoveď sa dozviete v článku 4ka: Zákazníci pocítia výrazné zvýšenie komfortu. 4G sieť budú mať aj tam, kde doteraz nebola.

Operátor O2 nás prostredníctvom tlačových správ informoval o dvoch novinkách. Zákazníci majú počas tohto leta možnosť vyhrať exotickú dovolenku, získajú zľavy na lístok do kina a operátor nevynechal ani zdravotnú stránku, ktorej sa týka nová letná kampaň.

Xiaomi 13 Ultra alebo Galaxy S23 Ultra. Ktorý fotí lepšie?

Na krátku chvíľu sme mali v redakcii možnosť vyskúšať najnovší a najvybavenejší Xiaomi telefón, ktorý sa však u nás oficiálne predávať nebude. My sme ho zobrali priamo do terénu a jeho fotoaparát sme porovnali s tým najlepším od Samsungu. Ako to dopadlo?

Občiansky aj vodičský preukaz už onedlho v smartfóne

Žijeme v digitálnej dobe. Či sa nám to páči alebo nie. Možnosti máme v dnešnom svete takmer neobmedzené, je už len na nás, ako ich využijeme. My, nadšenci smartfónov, by sme napríklad chceli mať všetko v nich. Mnohých preto poteší, že v prvých krajinách EÚ onedlho budú môcť mať obyvatelia svoj občiansky preukaz priamo v mobile.

Vymeniteľné batérie v smartfónoch hlásia návrat

Európska únia odklepla nový zákon, podľa ktorého by mali mať všetky smartfóny predávané v EÚ používateľsky vymeniteľné batérie. A to do roku 2027. Teraz zostáva už len jediný krok – podpísať dokument. S týmto by nemal byť problém, pretože už je prakticky rozhodnuté.

Narodeninová súťaž je na konci a poznáme výhercov

Portál MôjAndroid.sk práve oslávil svoje 13-te narodeniny. Počas 13 rokov fungovania sme vám priniesli množstvo noviniek, recenzií, porovnaní, testov, videí či návodov. Neustále sa snažíme zlepšovať a prinášať obsah, ktorý je aktuálny a zaujímavý. Teraz sme dali možnosť vám, našim čitateľom, vyjadriť sa, čo si o nás myslíte. Čo robíme dobre a v čom máme medzery.

Vyplnením dotazníka ste nám pomohli zistiť, čo vás a ďalších našich čitateľov zaujíma najviac a akým témam by sme sa mali v budúcnosti venovať podrobnejšie. A zároveň, všetkých, ktorí dotazník vyplnili, sme zaradili do žrebovania o hodnotné smart ceny.

Elon Musk sa zbláznil, aj vy môžete mať 0,25 Bitcoinu. Len tak

Sociálne siete sú miestom, kde sa každú sekundu premelie neskutočné množstvo informácií. Na to, aby sme si každú ešte overovali pri inom zdroji skrátka niekedy neostane dostatok času. Ľutujeme, žiadne peniaze ani kryptomeny nevyhrávate. Tento typ nadpisu sme napísali tak, ako by to urobili aj bežní podvodníci. Ak ste naň klikli za vidinou rýchleho zisku sklamem vás, takto dnešný svet nefunguje.

Netflix rozšíril obmedzenie zdieľania hesiel aj na Slovensko

Streamovacia služba sa už dlhšie snaží bojovať proti zdieľaniu hesiel, čo dlhé roky tolerovala. Uvedomila si však, že takto jej unikajú peniaze doslova pomedzi prsty. Vynaliezaví predplatitelia zdieľajú rodinné balíčky s ďalšími osobami, ktoré do rodiny nepatria. Už sa to týka aj Slovenska.

Náš tip
Vážny bezpečnostný problém. Stačil jeden e-mail a ktokoľvek vám mohol vymazať účet na WhatsAppe
23.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+