MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Operátori zvyšujú ceny

Zdražovanie už o necelý mesiac zasiahne takmer všetkých zákazníkov Telekomu. Od 1.5 2022 operátor zvyšuje ceny paušálov, TV aj internetu. Kompenzuje to však bonusmi, napríklad zvýšením rýchlostí či dátami navyše zadarmo. Všetky čísla a ostatné podrobnosti o zmene cien nájdete v článku s kompletnou novou ponukou.

Telekom 5G
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Upraviť ceny svojich služieb bola nútená aj spoločnosť SWAN, ktorá zastrešuje operátora 4ka. Zákazníci si od 1.4.2022 priplatia o jedno euro viac za pevný internet a poplatok za TV služby sa zvýši o 2 eurá. Zvýšenie cien operátor čiastočne kompenzuje vyššími rýchlosťami.

Čo sa týka mobilných služieb 4ky, pôvodná cena hovorov a SMS správ sa zvyšuje zo 4 centov na 5. Jednotková cena dát sa nemení, zostáva na úrovni 0,01 eur. Ak využívate paušál od 4ky, nemusíte sa obávať. Ceny paušálov SLOBODA či dátových balíkov totiž zostávajú nezmenené.

Google bojuje s YouTube Vanced

Spoločnosť Google nedávno podnikla právne kroky na stopnutie aplikácie YouTube Vanced, ktorá používateľom umožnila používať platformu s prémiovými funkciami bez toho, aby museli niečo platiť. Vývoj aplikácie síce skončil, no stále sú na stiahnutie dostupné staršie verzie. Keďže ich šírenie Google úplne zastaviť nevie, skúša iné taktiky. Služba Google Play Protect, ktorá zariadenia chráni pred vírusmi, začala aplikáciu Vanced Manager označovať za škodlivú. V skutočnosti však žiaden malvér neobsahuje.

Veľká aktualizácia pre sériu Samsung Galaxy S22

Spoločnosť Samsung sa o svoje smartfóny z pohľadu softvéru stará príkladne. Aktuálne vlajkové lode, séria Galaxy S22, dostáva najnovšiu aktualizáciu. Tá je postavená na operačnom systéme Android 12 a nadstavbe One UI 4.1 a okrem iného vylepšuje aj fotoaparát.

Samsung Galaxy s22 aktualizacia
Aktualizácia pre Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako zrýchliť svoj Android smartfón?

Žiaden smartfón na trhu nevydrží navždy. Po rokoch používania sa telefóny začnú spomaľovať a prestanú zvládať náročnejšie úlohy. Platí to najmä pre lacné modely, ktoré nie sú stavané na dlhoročné používanie. Ak váš smartfón prišiel do tohto štádia už teraz, nezúfajte. Prinášame 14 tipov, ktoré vám pomôžu zariadenie zrýchliť.

Aplikáciu Ulož.to už v obchode Play nenájdete

Služba Ulož.to patrí medzi 35 najnavštevovanejších webových stránok v Českej republike. A rovnako, ako mnoho iných platforiem na ukladanie súborov, má aj ona vlastnú aplikáciu. Podľa držiteľov autorských práv však mnohí ľudia zneužívajú platformu na zdieľanie pirátskej hudby, filmov a televíznych relácií.

Boj o obmedzenie zdieľania nelegálneho obsahu sa ťahal dlho, no prvý úspech dosiahla až česká protipirátska spoločnosť Weemazz. Tá platformu nahlásila spoločnosti Google a požiadala ju o odstránenie jej aplikácie z Obchodu Play. A to je to, čo Google aj urobil.

Víťazom súťaže Smart Banka 2022 sa stala Tatra Banka

V poradí siedmy ročník ankety Smart Banka je na konci a my sme spoznali jej víťazov. Ide o jedinečnú anketu,v ktorej sme v spolupráci s čitateľmi hľadali banky s najlepším bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku.

Anketa Smart Banka nie je len obyčajným hlasovaním. Vyhodnocovací systém sa skladá z niekoľkých dôležitých súčastí a vyplýva z komplexného systému Smart Banka INDEX. Najlepšie aplikácie podľa čitateľov majú v súčasnosti Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa a VÚB.

Náš tip
JOJ play: Dnes bude na Slovensku spustená nová streamovacia služba. Príde aj v bezplatnej verzii

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+