MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa o svoje smartfóny z pohľadu softvéru stará príkladne. Aktuálne vlajkové lode, séria Galaxy S22, dostáva najnovšiu aktualizáciu. Tá je postavená na operačnom systéme Android 12 a nadstavbe One UI 4.1 a okrem iného vylepšuje aj fotoaparát.

Aktualizácia pre Galaxy S22 je už na Slovensku

Na dostupnosť aktualizácie na Slovensku nás upozornili aj naši čitatelia, ktorých smartfóny ju už dostali. Rovnako sa zobrazila aj na Galaxy S22, ktorý momentálne testujeme v redakcii. O tom, že ide o pomerne významnú aktualizáciu, svedčí aj jej veľkosť, ktorá je takmer 1,4 GB.

Samsung Galaxy s22 aktualizacia
Aktualizácia dorazila aj do redakcie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak vás na ňu smartfón neupozornil (nás neupozornil), skúste vojsť do nastavení a vyhľadať ju manuálne. Pre stiahnutie aktualizácie odporúčame využiť Wi-Fi pripojenie. Pred samotným aktualizovaním si nezabudnite dostatočne nabiť váš smartfón – aspoň na 50 %.

Pripomíname, že aktualizáciu dostáva celá séria Galaxy S22, teda okrem základného modelu aj verzia Plus a Ultra.

Čo konkrétne vylepšuje táto aktualizácia v oblasti fotoaparátu, nevieme. Výrobca píše o tom, že by sa mala zlepšiť stabilita a spoľahlivosť fotoaparátu. S istotou vieme povedať, že žiadne nové špeciálne funkcie nepribudnú.

Okrem toho aktualizácia prináša aj aprílovú bezpečnostnú záplatu. Majitelia vlajkových Samsungov sa samozrejme môžu tešiť na príkladnú softvérovú podporu aj do budúcna. Výrobca im totiž sľúbil až 4 veľké aktualizácie operačného systému Android (séria Galaxy S22 by mala dostať až Android 16) a päť rokov bezpečnostných aktualizácií.

Náš tip
Vlastníte jeden z týchto smartfónov? Onedlho vám prestane fungovať WhatsApp
1.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+