MojAndroid

WhatsApp je svetovo najpopulárnejšou aplikáciou na textovú komunikáciu. To znamená, že je dostupná skoro na všetkých smartfónoch na trhu. Existujú však výnimky, ktoré sú zapríčinené kvôli nepodporovaným verziám operačného systému. Vývojári ich už považujú za zastaralé. Indický portál ZeeNews hlási, ktoré telefóny prestávajú podporovať četovaciu aplikáciu WhatsApp.

WhatsApp už nebude podporovaný na týchto starších telefónoch

Počiatkom 31. marca prestane byť starý dobrý WhatsApp podporovaný na zariadeniach s verziou operačného systému Android staršou, ako Android 4.1 Jelly Bean. Pre používateľov iPhonov s iOS platí, že systému musí byť aspoň vo verzii iOS 10. WhatsApp taktiež v stručnosti zhrnul, ktoré konkrétne modely budú zasiahnuté.

WhatsApp
WhatsApp | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Smartfóny, na ktorých už nebude možné WhatsApp používať:

LG: LG Optimus F7, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5 II, Optimus L5 II Dual, Optimus L3 II, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, LG Enact, Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II , Optimus L2 II a Optimus F3Q.

Motorola: Motorola Droid Razr.

Xiaomi: Xiaomi Hong Mi, Mi 2a, Mi 2s, Redmi Note 4G a Hong Mi 1s.

Huawei: Huawei Ascend D, Quad XL, Ascend D1, Quad XL a Ascend P1 S.

Samsung: Samsung Galaxy Trend Lite, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2 a Galaxy Core.

Na záver spomenieme, že obľúbená četovacia aplikácia je aktualizovaná na pravidelnej báze a pokračuje v dodávaní najnovších funkcií. Taktiež sa jej používatelia môžu zapojiť do beta programu, v ktorom môžu získať a otestovať najnovšie vymoženosti medzi prvými.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Náš tip
Posielanie správ z iMessage na WhatsApp iné aplikácie? Tu sa chystá niečo veľké

1.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+