MojAndroid

Samsung poslednú dobu viacerých prekvapuje pravidelnosťou aktualizácií. Kto by to bol povedal, že raz na tom v tejto oblasti bude juhokórejský gigant lepšie ako napríklad taký OnePlus. Niet sa však čomu čudovať, keďže sa už stalo, že Samsung priniesol bezpečnostnú záplatu ešte pred samotným Googlom.

Teraz nás spoločnosť príjemne prekvapuje opätovne a tvrdí, že niektoré vlajkové modely bude aktualizovať až po dobu piatich rokov. Podľa portálu Android Authority nie je všetko také ružové, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Päťročná podpora na bezpečnostné aktualizácie sa týka Enterprise edícií smartfónov. Zatiaľ

Zariadenia, ktoré spadajú do programu päťročných bezpečnostných aktualizácií, sú z radu Samsung Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Note 20, Galaxy XCover 5 a Galaxy Tab Active 3.

Samsung Galaxy S20 Ultra notifikacna lista
Samsung Galaxy S20 Ultra | Foto: Redakcia

Enterprise edície smartfónov od Samsungu sú jednoducho smartfóny určené pre biznis. Ich softvér je pozmenený pre lepšie zabezpečenie a na prácu s určitými aplikáciami. Na druhú stranu dokáže potešiť správa, že túto päťročnú podporu možno výrobca neskôr rozšíri aj na bežne dostupné modely.

Pre vlajkové modely Samsung momentálne sľubuje štyri roky bezpečnostných updatov. Za zmienku stojí fakt, že Samsung Galaxy S6, Galaxy S7 a Galaxy S8 boli aktualizované po dobu celých štyroch rokov, pričom po čase sa mesačné updaty rozdelili iba na štvrťročné. Aj napriek tomu ale ide o viac než úctyhodnú podporu v podaní Samsungu.

Samsung Galaxy S21 Ultra


Aktualizuje aj konkurencia

Pokiaľ ide o konkurenciu v oblasti pravidelných aktualizácií, za zmienku stojí novinka, ktorá hovorí o tom, že staršie modely Honor budú stále podporované zo strany materskej spoločnosti Huawei.

xiaomi mi 8
Xiaomi Mi 8 | Foto: Redakcia

Samsung sa samozrejme činí v updatoch svojich zariadení a najnovšie správy hovoria o modeloch Samsung Galaxy S10, Galaxy A52 či Galaxy S21 Ultra. Update s nadstavbou MIUI 12.5 nedávno získal i starší telefón Xiaomi Mi 8. Na záver spomenieme aj LG, ktoré vydalo Android 11 pre smartfón LG Velvet.

Náš tip
Netflix pre Android má novinku. Na iOS príde neskôr
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+