MojAndroid

Spoločnosť Google odstránila zo svojho obchodu aplikáciu najväčšej českej cloudovej služby na zdieľanie súborov, Ulož.to. Dôvody ozrejmil portál Torrentfreak.

Ulož.to je kvôli pirátstvu kritizované dlhé roky

Služba Ulož.to patrí medzi 35 najnavštevovanejších webových stránok v Českej republike. A rovnako, ako mnoho iných platforiem na ukladanie súborov, má aj ona vlastnú aplikáciu. Službu je možné použiť na zdieľanie širokej škály súborov. Podľa držiteľov autorských práv však mnohí ľudia zneužívajú platformu na zdieľanie pirátskej hudby, filmov a televíznych relácií.

V priebehu rokov bola niekoľkokrát nahlásená americkým úradom ako  pirátska stránka. Navyše, platformu v minulosti postavil pred súd český filmový distribútor CinemArt, ktorý v nej požadoval implementáciu filtra na nahrávanie. Spoločnosť Ulož.to tento boj s filmovou spoločnosťou v odvolacom konaní vyhrala, no tým sa sťažnosti na pirátstvo v jej službe rozhodne neskončili.

Odstránenie s z Google Play dosiahla česká spoločnosť Weemazz

Česká protipirátska spoločnosť Weemazz sa na pirátstvo v posledných mesiacoch sťažovala v mene klientov, akými sú HBO Európe, Česká televízia a TV Nova. Platforme odoslala státisíce oznámení a požiadaviek na zastavenie šírenia. Ulož.to síce na tieto žiadosti odpovedalo, naďalej sa však na platformu nahrával obsah porušujúci autorské práva.

To podnietilo spoločnosť Weemazz, aby nahlásila platformu na zdieľanie súborov spoločnosti Google a požiadala spoločnosť o odstránenie jej aplikácie z Obchodu Play. A to je to, čo Google aj urobil. Na základe vlastnej kontroly Google potvrdil zistenia spoločnosti Weemazz a aplikáciu odstránil.

Zaujímavé je, že sa aplikácia stále nachádza v konkurenčnom obchode App Store od Applu pre zariadenia so systém iOS. Samozrejme, služba zostáva dostupná aj prostredníctvom bežných webových prehliadačov. Aplikáciu Ulož.to pre Android je tiež možné stále nainštalovať aj inou cestou. Samotná služba dokonca zverejnila tweet s odkazom na APK súbor svojej aplikácie.

Náš tip
Čo robiť, keď máte na Androide plnú RAM? Aplikácie nezatvárajte | TÉMA
31.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+