MojAndroid

Aplikácia YouTube Vanced sa stala medzi používateľmi veľmi populárnou. Ide o skvelú alternatívu klasickej aplikácie YouTube prakticky so všetkými jej funkciami, no viacerými výhodami. Nezobrazuje reklamy alebo umožňuje videá prehrávať na pozadí aj bez toho, aby používateľ platil predplatné.

Obľúbili si ju aj používatelia smartfónov Huawei bez Google služieb, pre ktorých bola prakticky jedinou plne funkčnou a naozaj kvalitnou náhradou, keďže štandardnú aplikáciu YouTube do týchto modelov nie je možné nainštalovať. V obchode Huawei AppGallery sa stále nachádza.

Podľa najnovších informácií teraz aplikácia končí. Vývojári to oznámili na sociálnej sieti Twitter. “Je to niečo, čo museli urobiť,” a zároveň ďakujú za podporu počas posledných rokov.

Existujúca verzia by mala stále zostať funkčná, no už nedostane žiadnu aktualizáciu. Avšak s jej stiahnutím by ste sa mali poponáhľať, pretože v najbližších dňoch budú odkazy na stiahnutie vymazané. Hlavným dôvodom ukončenia vývoja je tlak zo strany Google, čo je logické. Spoločnosti sa totiž nepáčilo, že jej takto unikajú príjmy z predplatného či reklamy.

Vanced samozrejme nie je jedinou funkčnou alternatívou aplikácie YouTube, no je najprepracovanejšia a má najväčšiu používateľskú základňu.

Náš tip
Google v Rusku zablokoval platený obsah v Google Play aj YouTube
14.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+