MojAndroid

Dráma okolo čínskeho technologického giganta Huawei je vyhrotená ešte stále. Najviac sa tak deje asi v Spojených štátoch, kde bola pred pár mesiacmi zatknutá aj “princezná” spoločnosti. CEO Huawei sa rozhodol obhájiť spoločnosť v interview pre spravodajstvo CBS News.

“Za posledných tridsať rokov sme to neurobili nikdy…”

Huawei zažíval v posledných mesiacoch ťažké chvíle. Pred koncom roka vypukla vlna škandálov, ktoré sa ako domino váľali na spoločnosť a jej ľudí. Napriek tomu ustála tlak médií a pohoršenie spoločnosti. Ren Zhengfei bol prizvaný do niekoľkých rozhovorov, v ktorých viackrát obhájil značku a vyjadril sa aj k otázkam na kauzu.

Ren Zhengfei poprel predávanie informácií čínskej vláde
Ren Zhengfei poprel predávanie informácií čínskej vláde

Keď sa ho teda pýtali, či Huawei niekedy predával informácie čínskej vláde, odpovedal: “Za posledných tridsať rokov sme to nikdy neurobili, a počas najbližších tridsiatich rokov to neurobíme.” Poprel tým tak všetky tvrdenia o tom, že výrobca predával získané informácie svojich používateľov vláde a špionážnym oddielom.

“… a počas najbližších tridsiatich rokov to neurobíme.”

Mnohé krajiny pred Huaweiom po sérii škandálov zatvárajú dvere. Záujmom spoločnosti je vybudovanie rozsiahlej 5G siete, pokrokovej siete na rýchlejší prenos informácií. Práve tu vznikajú problémy, keďže viacerí považujú tento krok sa uľahčenie prenosu dát, a teda jednoduchšiu cestu pre firmu na získanie potrebných informácií.

Huawei vplyvom rôznych obvinení už nie je v mnohých krajinách vítaný
Huawei vplyvom rôznych obvinení už nie je v mnohých krajinách vítaný

Napríklad na Novom Zélande a v Austrálii bol projekt úplne zabanovaný. Ren toto všetko poprel, podľa jeho vyjadrenia sa dokonca niečo také nestane ani v budúcnosti. Nie je dokonca ani možné, aby mala čínska vláda “zadné vrátka” práve v Huawei.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Huawei bol obvinený v USA za špionáž. U nás mu to nehrozí
Náš tip
V Poľsku bol zatknutý riaditeľ pobočky Huawei a zamestnanec operátora, sú podozriví zo špionáže
Náš tip
Smartfóny z Číny sa v Európe doťahujú na Samsung a Apple

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+