MojAndroid

Podpora Android aplikácií pre platformu Android Auto je zatiaľ veľmi nízka. Stále v nej chýba veľa populárnych komunikačných, sociálnych a navigačných aplikácií. Podľa portálu AndroidHeadlines ale teraz konečne získa podporu populárnej služby Skype, ktorá je určená hlavne pre videohovory. Má to ale háčik. Bude umožňovať len textovú komunikáciu.

Na audio a video hovory zabudnite, Google uprednostní vašu bezpečnosť

Podporu aplikácie odhalila testovacia skupina Skype Insider. Ak k nej patríte, tak si môžete stiahnuť verziu Skype 8.62.76.27, ktorá novú funkciu podporuje. Skupina tiež potvrdila, že aplikácia bude cez platformu Android Auto podporovať len textovú komunikáciu. Nie je to až tak prekvapivé, pretože platforma stále umožňuje len klasické telefónne hovory cez aplikáciu Telefón. VOIP audio hovory alebo video hovory v Android Auto nie sú vôbec podporované a možno ani nikdy nebudú.

Peugeot 3008 Hybrid 4 Android Auto

Dôvodom je to, že spoločnosť Google chce, aby sa vodiči kvôli bezpečnosti sústredili len na šoférovanie a neboli rozptýlení napríklad dianím na obrazovke. Preto tiež dôkladne vyberá, ktorým aplikáciam povolí prístup na platformu a zároveň vyžaduje, aby mali rovnaký štýl grafického rozhrania.

Prijaté správy v Skype samozrejme nebude musieť vodič čítať z displeja. Samotná aplikácia mu ich s pomocou systému prečíta. Textová komunikácia má ešte jednú výhodu. Nevyžaduje stabilné a rýchle internetové pripojenie, ktoré býva na cestách problémom.

Skype
Skype
Developer: Skype
Price: Free
  • Skype Screenshot
  • Skype Screenshot
  • Skype Screenshot
Náš tip
Ransomvér CryCryptor sa maskoval ako aplikácia pre sledovanie kontaktu s COVID-19
26.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+