MojAndroid

Americký Microsoft konečne vypustil aktualizáciu pre svojich používateľov, ktorí do platformy pristupujú cez smartfóny. Najvýraznejším prídavkom je nový tmavý režim, ktorý je dostupný na zariadeniach s Androidom a iOS.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Prichádza s opravenými chybami

Tmavý režim nie je jediným “vylepšením” tejto aplikácie. Opravených bolo množstvo chýb. Podľa webu Phone Arena išlo o tieto nedokonalosti:

  • Veľkosť okien konverzácií a ich pozícia v režime rozdelenej obrazovky
  • Možnosť pohybovať a meniť veľkosť zobrazenia videa počas videohovoru v režime rozdelenej obrazovky
  • Upozornenia na prichádzajúce správy v režime s rozdelenou obrazovkou
  • Minimalizované okná sa znova otvorili v režime rozdelenej obrazovky z nedávnych chatov
Skype tmavý režim
Zdroj: telset.id

Ako vidíte, išlo o opravy v takzvanom “Split View” režime, ktorý je však využívaný málokedy. Ďalšou prídavnou funkciou je možnosť naplánovania hovorov pre skupiny. Predtým sa dalo túto funkciu využiť iba v osobných konverzáciách.

Tmavý režim ako súčasť každej aplikácie

Príchod tmavého režimu je odôvodnený aj príchodom Androidu 10, ktorý má v sebe “Dark Mode” natívne. Ten nielen šetrí vaše oči vo večerných hodinách, ale aj čiastočne šetrí batériu na OLED displejoch. Tie sú rozšírené v obrovskom množstve drahších zariadení a tmavá, respektíve čierna farba na nich vyzerá úplne užasne.

Pixely zobrazujúce čiernu sú totiž úplne vypnuté. Preto dúfame, že v prípade Skype uvidíme túto plne čiernu farbu a nie tmavú sivú ako takmer vo všetkým aplikáciách od Google.

Spomínané novinky by mali byť dostupné už čoskoro. Stačí si aktualizovať aplikáciu Skype priamo z Obchodu Play.

Náš tip
Microsoft mení svoje zmluvné podmienky, môže odpočúvať Skype alebo Cortanu

23.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+