MojAndroid

Alibaba je predovšetkým v našich končinách známa ako čínsky e-shop, v ktorom je možné lacno nakúpiť. Spoločnosť nie je priamym predajcom, vystupuje len ako sprostredkovateľ medzi kupujúcim a predávajúcim.

Alibaba a vlastný skladací smartfón

Je samozrejmosťou, že v ponuke nájdete aj elektroniku a smartfóny. Alibaba teraz prekvapila tým, že sa pustila do vývoja toho svojho. A nie obyčajného. Ide o skladací model. A skladacie smartfóny sú teraz v móde. Svedčí o tom patent, ktorý si spoločnosť zaregistrovala. Informuje o ňom portál LetsGoDigital.

alibaba telefon

Patent bol podaný už v marci roka 2019, avšak schválený bol až 21. januára tohto roka. Súčasťou dokumentácie je až 9 patentových náčrtov.

Displej rozdelený na tri časti

Momentálne môžeme vidieť dva typy skladacích smartfónov. Tie, ktoré v zloženom stave predstavujú klasický smartfón a v otvorenom tablet. Ide napríklad o Samsung Galaxy Fold alebo Huawei Mate X. Neskôr prekvapila Motorola svojím modelom razr 2019. Tá predstavuje klasický smartfón až po otvorení a jej výhodou sú kompaktné rozmery po zatvorení.

alibaba telefon

Novinka od Alibaby sa uberá práve cestou Motoroly. Z náčrtov je viditeľné, že displej je rozdelený do troch častí – dvoma kĺbmi. Konečný dizajn zariadenia určite nebude takýto, no typ skladania pravdepodobne zostane. Uvidíme, ako sa Alibaba popasuje s tým, ako budú jednotlivé predely displeja viditeľné.

Ohybný displej je v zatvorenom stave chránený

Ďalšou zaujímavosťou je, že aj po úplnom zatvorení má používateľ stále k dispozícii plnohodnotný (menší) displej. Okrem toho hlavného skladacieho sa ešte na 1/3 zadnej strany nachádza ďalší displej. Ten bude využiteľný práve v zatvorenom stave. Výhodou je, že skladací displej je po zatvorení zariadenia stále chránený. Podobne ako napríklad displej Samsungu Galaxy Fold.

Huawei Mate X otvorený

Ostatné skladacie smartfóny vo svete

Kedy a za akú cenu tento smartfón reálne uvidíme, zatiaľ nie je známe. Tešiť sa ale môžeme na predstavenie Samsungu Galaxy Z Flip alebo príchod Motoroly razr na náš trh. Čo určite vieme, je, že nové skladacie smartfóny určite nebudú lacné. Motorola príde s cenou presahujúcou hranicu 1500 €, modely od Huawei a Samsungu stoja viac ako 2000 eur. Avšak na našom trhu nie sú. Samsung Galaxy Fold sa ale predáva v susednom Česku.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip na nových fotografiách a videu | Fotogaléria
29.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+