MojAndroid

Od predstavenia nového skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Z Flip nás delí už len necelý mesiac. Naplánované je na 11. februára v San Franciscu. Na predstavení nebude chýbať ani redakcia MôjAndroid.sk.

Portál Letsgodigital teraz ukázal najnovšie obrázky, ktoré pravdepodobne prezrádzajú konečný dizajn novinky. Z Flip bude disponovať batériou s kapacitou 3300 mAh, čo je podstatne menej ako Galaxy Fold. Reálna výdrž je preto otázna. Nabíjací výkon by mal byť 15 W. Na YouTube sa objavilo video, ktoré ukazuje Samsung Galaxy Z Flip v plnej kráse.

Očakávame, že jeho cena bude podstatne nižšia ako cena Galaxy Fold. Informácie hovoria o cene pod 1000 dolárov. My si myslíme, že to bude podstatne viac. Otázne je či a kedy sa zariadenie dostane na slovenský trh. Ako iste viete, Samsung Galaxy Fold sa u nás stále nepredáva, avšak na českom trhu je k dispozícii.

Samsung Galaxy Z Flip: Toto je názov pripravovaného skladacieho smartfónu od Samsungu

13.1.2020

Predstavenie nového, lacnejšieho skladacieho smartfónu od Samsungu sa pomaly blíži. A stále sa objavujú nové a nové informácie. Nedávno sme informovali o tom, že juhokórejský výrobca plánuje svoju novinku premenovať. Už sa nebude nazývať Galaxy Fold, ale Galaxy Bloom.

Nakoniec ani tento názov nie je správny. Najnovší skladací smartfón od Samsungu dostane označenie Samsung Galaxy Z Flip. Informuje o tom portál Android Community. Galaxy Bloom by malo byť jeho kódové označenie. Zariadenie bude vybavené procesorom Qualcomm Snapdragon 855 a novinkou by mala byť špeciálna sklenená úprava displeja, čo zabezpečí jeho vyššiu odolnosť, pričom ohýbanie bude stále možné.

Z predchádzajúcich informácií vieme, že cena novinky by mohla byť v porovnaní s Galaxy Fold približne polovičná. To sú však len dohady, reálnu cenu sa dozvieme až pri predstavení. Fotovýbava by mala byť úplne rovnaká, akú ponúka Samsung Galaxy Note 10.

Dizajn by mal byť podobný Motorole razr 2019. To znamená, že zariadenie ponúkne v zloženom stave veľmi príjemné kompaktné rozmery. Je pravdepodobné, že nový skladací smartfón od Samsungu prinesie aj 5G konektivitu.

Takto sa bude volať najnovší skladací smartfón od Samsungu, nebude to Galaxy Fold 2

10.1.2020

Najnovší skladací smartfón od Samsungu by mal byť predstavený už 11. februára, spolu s vlajkovou loďou – modelom Samsung Galaxy S20. Doteraz sa o ňom hovorilo ako o Samsungu Galaxy Fold 2, avšak označenie bude úplne iné. Najnovší skladací smartfón ponesie označenie Galaxy Bloom. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Kompaktnejšie rozmery, otváranie, ktoré pripomína pudrenku či nový názov naznačuje, že výrobca chce novinkou cieliť najmä na ženy. Nové označenie však potvrdené nie je, avšak jemná podobnosť s pudrenkou sa mu odoprieť nedá. A to najmä v prípade, keď sa naň pozrieme z pohľadu otvárania.

Samsung Galaxy Bloom pudrenka otvaranie

Novinkou by malo byť potiahnutie displeja sklom. To by znamenalo vyššiu odolnosť. Ako iste viete, displej modelu Galaxy Fold je možné poškriabať aj nechtom či hocijakým iným ostrejším predmetom. Je to hlavne z dôvodu absencie ochranného skla. Novinka nebude obsahovať klasické sklo, ísť by malo o špeciálne ultra-tenké sklo, ktoré prežije aj ohýbanie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+