MojAndroid

Nedávno sme v redakcii mali možnosť otestovať nový smartfón strednej triedy z dielne spoločnosti OnePlus – Nord CE 5G. Ako to už v tejto cenovej kategórií býva, výrobca musí pri zostavovaní smartfónov strednej triedy urobiť zopár kompromisov. Fotografický výkon podobný vlajkovým lodiam teda nečakajte, no za fotografie zostrojené týmto zariadením by sa nehanbil ani náročnejší používateľ. Hlavný snímač je celkom solídny, hlavne čo sa týka farebnosti a sekundárny ultraširokouhlý objektív nie je len do počtu.

OnePlus Nord CE 5G zadné fotoaparáty
Foto: Redakcia


Zadné fotoaparáty

Nord CE ponúka trojicu zadných fotoaparátov – 64 MP hlavný, 8 MP ultraširokouhlý a 2 MP hĺbkový snímač. Tak, ako väčšina moderných snímačov, fotky v dobrých svetelných podmienkach zvládli oba snímače na jednotku. Pri horších svetelných podmienkach utrpela ostrosť, farby však stále ostali skvelé. Síce miestami utekali realite a boli viac saturované, ako v skutočnosti, no mne osobne sa tento štýl páči.

Nie je žiadnym tajomstvom, že smartfóny sa zo snímačov snažia vyťažiť maximum pomocou softvérových úprav. Zvláštnosťou tohto fotoaparátu je však to, akým spôsobom softvér upravuje oblohu. Upraví ju tak, aby bola sýtomodrá a aby nebola prepálená, no trošku to preháňa a na niektorých fotkách to vyzerá neprirodzene.

Celkom prekvapili aj portrétové fotky a výsledné rozmazanie pozadia bolo menej umelé, ako na väčšine smartfónoch. Rovnako príjemne som bola prekvapená aj pri zoomovaní. Smartfón síce nemá teleobjektív, ale ani pri 10-násobnom priblížení fotky nevyzerali až tak zle, ako som čakala.

Nočné fotky zvládli tieto dva snímače dobre čo sa týka farebnosti, no veľmi zle z hľadiska ostrosti. Výsledné fotografie boli buď mierne preostrené alebo rozmazané.  Ultraširokouhlý snímač mal taktiež v tme problém zachytiť dostatok svetla a fotky boli tmavé aj pri použití nočného režimu.

Video

OnePlus Nord CE umožňuje natáčať videá len pomocou hlavného snímaču vo Full HD, ale aj v 4K rozlíšení. Kým vo Full HD rozlíšení je možné natáčať aj s 60 fps, pri 4K je možné len s 30 fps. Zariadeniu taktiež chýba akákoľvek stabilizácia obrazu a výsledné videá sú veľmi roztrasené. Kvalita tiež nie je ideálna, farby sú trochu zvláštne a video je miestami preostrené.

Selfie fotoaparát

16 MP selfie fotoaparát nepatrí k tým najlepším a má problémy s ostrosťou, hlavne keď sú svetelné podmienky horšie ako ideálne. Páči sa mi však, akým spôsobom narába s farbami.

Ako fotí konkurencia?

Náš tip
Recenzia OnePlus Nord 2 5G: S hrdosťou dominuje strednej triede

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+