MojAndroid

Zabezpečenie našich smartfónov je nesmierne dôležité. Často v nich totiž uschovávame dôležité osobné údaje, ktoré by sa rozhodne nemali dostať do rúk tých nesprávnych ľudí. Aj z tohto dôvodu máme na väčšine nových Android telefónoch k dispozícii skener odtlačkov, ktorý dokáže tieto dáta starostlivo ochrániť. Nie každý výrobca však tento prvok dokáže spracovať tak, ako sa to podarilo Motorole v smartfóne Moto g6.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Rýchly a spoľahlivý

Jeho prvou výhodou je to, že je umiestnený na prednej strane zariadenia. Ak teda budete chcieť telefón používať popri tom, ako bude položený na stole, nebudete ho musieť zdvihnúť a následne zdĺhavo “loviť” prstom po jeho zadnej stene. Jednoducho priložíte vami vybraný prst a o zlomok sekundy máte zariadenie odomknuté. To nás privádza k ďalšej výhode, ktorou je rýchlosť.

Skener odtlačkov v zariadení Motorola Moto g6 je totiž enormne rýchly. Okrem toho je však aj poriadne presný a nemusíte sa tak obávať toho, že by ste boli nútení tento telefón odomykať na viackrát. Do g6-tky si môžete pridať najviac 5 odtlačkov, čo je maximum pri väčšine Android telefónov. Ani po zaregistrovaní piatich prstov sa však reakcie skenera nespomalia.

Dokáže toho ešte viac

Okrem toho, že tento prvok zabezpečí váš telefón, môže vám ho pomôcť aj ovládať. V aplikácii s názvom Moto si totiž môžete zapnúť funkciu s názvom “ovládanie jedným tlačidlom”. Následne vám zo spodnej časti obrazovky zmizne navigačný panel, pričom ho plnohodnotne nahradí práve snímač odtlačku prsta. Hneď, ako si túto funkciu zapnete, dostanete rýchle školenie jej efektívneho využívania.

 

Po krátkom stlačení skenera a tohto multifunkčného tlačidla v jednom sa dostanete na domovskú obrazovku. Ak po ňom zase potiahnete sprava doľava, dostanete sa o krok späť. Potiahnutie druhým smerom zase otvorí zoznam naposledy spustených aplikácií a stredne dlhým podržaním prsta na tomto snímači môžete zhasnúť displej. Ak prst necháte na snímači priložený dlhšie, spustí sa vám Google Asistent.

Hoci môže byť spočiatku takáto systémová navigácia mierne hektická, na používanie týchto gest sa dá skutočne veľmi rýchlo a ľahko zvyknúť. V prípade, že sa ich rozhodnete využívať budete mať k dispozícii celú obrazovku, ktorú tak nebude viac narúšať navigačný panel.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

6.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+