MojAndroid

Novinky z prostredia Android aplikácií, aktuálne informácie o aktualizáciách, ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalostí za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Správy pre Android | Tmavý režim

Spoločnosť Google pravidelne aktualizuje svoje mobilné aplikácie. Výnimkou nie je ani aplikácia Správy pre Android, tiež známa celosvetovo pod názvom Android Messages, ktorá dostáva prvky povestného dizajnového jazyka „Material Design“ a pomerne obľúbený tmavý režim.

Náš tip
Správy pre Android (Android Messages) dostávajú tmavý režim v aplikácii

android messages

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WhatsApp | Záloha

WhatsApp informoval svojich používateľov formálnym e-mailom, kde vysvetľuje základ nových podmienok pre zálohovanie údajov z aplikácie. Záloha na Disk Google ostáva a dokonca je teraz neobmedzená po novej dohode práve so spoločnosťou Google. Doteraz boli zálohy súčasťou úložiska, teda mohli byť obmedzené. To sa však od 12. novembra 2018 zmení, aspoň teda v prípade populárnej služby WhatsApp.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/whatsapp-neobmedzene-zalohy-google-disk/?ref=post-row

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Instagram | Problém pri prihlásení

Populárna služba Instagram zaznamenala pomerne zvláštnu anomáliu. Niektorí používatelia sa nevedia prihlásiť do svojich používateľských účtov. Tento problém sa začal objavovať začiatkom tohto augusta. Používateľský účet je náhle odhlásený a opätovné prihlásenie nie je možné.

Náš tip
Instagram má problém. Niektorí používatelia sa nevedia prihlásiť do svojich účtov

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Spotify | Nová funkcia

Služba Spotify je jednou z najpopulárnejších služieb pre streamovanie hudby a na našom trhu možno aj tá najpopulárnejšia. Služba je buď v bezplatnej verzii s reklamou a obmedzeniami, alebo v platenej Premium verzii bez obmedzení. Spotify teraz testuje novú funkciu, ktorá umožní používateľom v bezplatnej verzii preskočiť niekoľko sekundovú zvukovú alebo video reklamu, ktorú si museli doteraz povinne vypočuť.

Náš tip
Spotify testuje funkciu, ktorá poteší všetkých používateľov bezplatnej verzie

Fortnite | Aj na ostatné Android zariadenia

Rôzne fámy, že populárna hra Fortnite bude dostupná len pre Samsung zariadenia, spoločnosť Epic Games už vyvrátila. Aj používatelia iných zariadení si budú môcť zahrať tento hit (už niekoľko dní po oficiálnom spustení, ktoré bolo 9. augusta). Hrania chtiví používatelia sa však musia najprv zaregistrovať do zoznamu čakateľov pred tým, ako im bude sprístupnená hra.

Náš tip
Fortnite prichádza na ostatné Android zariadenia. Hneď si ale možno nezahráte
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Ak máte tip na zaujímavú Android aplikáciu zo slovenskej alebo zahraničnej produkcie, neváhajte a napíšte nám do komentárov!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (32/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (32/2018)
18.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+