MojAndroid

Pokiaľ sa pokúsite v Obchode Play nájsť hru Fortnite Battle Royale, máte smolu. Jednoducho ju nenájdete. Namiesto toho sa vám zobrazí hláška, že Fortnite Battle Royale od vývojára Epic Games nie je k dispozícii v službe Google Play.

O nedostupnosti hry v Obchode Play informoval Tim Sweeney, zakladateľ vývojárskeho štúdia Epic Games. Potvrdil dohady o tom, že hra Fortnite v ňom nebude dostupná. Namiesto toho si ju budú musieť používatelia stiahnuť z oficiálnych stránok Fortnite vo forme APK súboru.

Hlavne kvôli vyšším ziskom

Väčšina z vás pravdepodobne vie, prečo je tomu tak. Vývojár sa jednoducho rozhodol preskočiť Google a ponúkať hru samostatne. Vďaka tomuto rozhodnutiu nebude musieť odvádzať Googlu 30 percent z tržieb z hry. Malo by to vraj zabezpečiť aj lepšiu komunikáciu a vzťahy medzi vývojárom a používateľmi, ktorí hru hrajú. Pre niekoho to môže byť však novinka, rovnako ako fakt, že hry môžete do svojho smartfónu s operačným systémom Android dostať aj iným spôsobom, ako prostredníctvom Obchodu Play.

Google sa snaží informovaním o nedostupnosti hry predísť všelijakým napodobeninám hry. Používatelia si môžu myslieť, že výsledok, ktorý sa im zobrazil, je reálna hra. Tá však v obchode prítomná nebude.  O nedostupnosti hry sme vás samozrejme už informovali v tomto článku. Pokiaľ plánujete hru nainštalovať aj do svojho zariadenia, určite môže prísť vhod zoznam smartfónov, na ktoré bude dostupná.

Náš tip
Fortnite dorazilo na Android! Najskôr na Samsungy, čoskoro na všetky tieto zariadenia | ZOZNAM
13.8.2018
Zdroj: androidandme.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+