MojAndroid

Však to poznáte. Svoj smartfón si dnes so sebou berieme naozaj všade, pričom toaleta nie je vôbec výnimkou. Jednoduché hry nám spríjemňujú dlhšie chvíle strávené na záchode a často nám náš pobyt aj nechtiac predĺžia. V prvej časti nášho seriálu Záchodovky #1 sme vám predstavili 5 jednoduchých hier, ktoré na WC hrávame najčastejšie. Dnes vám prinášame tipy na ďalšie tituly, ktoré si s obľubou zahráme, hoci aj mimo záchodu. Pripravte si svoje zariadenia, prichádzajú Záchodovky #2!

Timberman

Hru Timberman nebude treba väčšine z vás predstavovať. Ide o rovnako populárny titul, akým bol aj Angry Birds a u nás v redakcii sa hra naozaj veľmi ujala. Jej princíp je jednoduchý – sekáte do stromu a uhýbate sa približujúcim sa konárom tak, že prejdete na druhú stranu kmeňa. Vyhráva ten, kto sa dostane čo najďalej, až kým netrafí vetvu alebo mu nevyprší čas. Hra je naozaj návyková a pekne spracovaná v 8-bitovej grafike. Po nahraní určitých bodov máte na výber z ďalších postáv. Náš redakčný rekord je 398 bodov :)

timberman-1 timberman-2

Verzia: 3.2.12
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.12
Aktuálna cena: Zdarma

Monument Valley

Hoci je hra Monument Valley stará už niekoľko mesiacov, až v poslednej dobe sme objavili jej čaro. Ide asi o najkrajšiu hru pre Android zariadenia vôbec, pričom vás tento titul nesklame ani svojim herným princípom. Jeho logicky založené levely vás nútia rozmýšľať o premiestňovaní predmetov, otáčaní hracej plochy do nereálnych tvarov a podobne. Nás si hra naozaj získala a aj keď je v obchode Play dostupná až za 3,59 EUR, jej kúpu sme neoľutovali.

monument-valley-1 monument-valley-2

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Swamp Attack

Jednou z hier, ktoré sme si v poslednej dobe s obľubou zahrali, je aj titul Swamp Attack. Ide io jednoduchú hru, v ktorej ste poľovníkom sediacim v pralese. Čakáte na to, aká príšera sa objaví vo vode s cieľom zaútočiť na vás a vy sa ju snažíte rôznymi zbraňami zastreliť. Za nazbierané peniaze si vylepšujete zbrane, kupujete dynamity alebo vytvárate prekážky pre netvorov. Pekná grafika a jednoduché ovládanie sú v tomto prípade hlavnými kladmi tejto hry.

swamp-attack-1 swamp-attack-2

Verzia: 2.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Despicable Me

Mimoňi, minioni či akokoľvek inak nazvete postavičky z filmu Despicable Me, sú dnes naozaj slávnymi. Nie je preto divu, že spoločnosť Gameloft vyvinula aj hru s ich motívom. Despicable Me je jednoduchá behačka, kde sa s minionom snažíte vyhýbať prekážkam posunutím sa vľavo, do stredu alebo vpravo, pričom po ceste zbierate banány, hráte minihry a využívate rôzne vylepšenia. Kvôli náročnejšej grafike je hra vhodnejšia na výkonnejšie zariadenia, stiahnuť si ju môžete bezplatne pomocou odkazu nižšie.

despicable-me-1 despicable-me-2

https://www.youtube.com/watch?v=wRUWzFw3uxM

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

TETRIS

Staršej generácii používateľov sa pri zapnutí hry TETRIS možno objavia staršie spomienky. Ide o zrejme prvú komerčne dostupnú hru, ktorá sa predávala v samostatných hracích zariadeniach a ešte dnes sa teší veľkej obľube. Princíp tetrisu nemusíme vysvetľovať zrejme nikomu. Verzia tejto hry od spoločnosti EA Games patrí medzi najlepšie a okrem jednoduchého prostredia zaujme aj farebnosťou, či niekoľkými hracími módmi. Dostupná je rovnako bezplatne.

tetris-1 tetris-2

Verzia: 2.2.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.14
Aktuálna cena: Zdarma

Ak máte vo svojom zariadení Android hru, ktorá by nemala chýbať v našom výbere, tak neváhajte a napíšte jej názov do komentárov pod tento článok. Potešia nás akékoľvek tipy, no uvítame najmä odporúčania na hry, ktoré sa hodia do seriálu Záchodovky! :)

Náš tip
Záchodovky: Vyberáme najlepšie hry na záchod #1
15.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+