MojAndroid

Online komunikácia s priateľmi alebo kolegami v práci býva dosť často náročná a nezrozumiteľná. Preto existujú aplikácie, ktoré sa zameriavajú presne na tento typ dorozumievania sa. Popri populárnej aplikácii Slack tak bol dnes predstavený jeho nový konkurent (alebo aj nevlastné dvojča) Yahoo Together.

Podobá sa až príliš podozrivo

Yahoo za sebou nemá ľahkú históriu. Škandál z roku 2013, keď boli postihnuté všetky kontá, ešte stále nie je zabudnutý a vložiť dôveru do nového projektu tejto spoločnosti nebude (hlavne popri osvedčenej konkurencii ako Slack) vôbec jednoduché.

Prostredie aplikácie sa v mnohom podobá na populárny Slack
Prostredie aplikácie sa v mnohom podobá na populárny Slack

Ťažko povedať, do akej miery ide o úmysel, no Yahoo Together sa v niektorých ohľadoch podobá na Slack až príliš. Rovnaký vzhľad prostredia, systém triedenia konverzácií a iné nie sú ničím originálnym. Pod správy môžete dokonca pridávať podozrivo známe reakcie (úprimne však ani Slack nepriniesol reakcie ako prvý).

Aspoň Smart Alert je vlastným výmyslom

Funkcia Smart Alert je jedna z tých, ktoré do budúcna pomôžu odlíšiť Slack a Yahoo Together. V princípe ide o to, že pokiaľ nastavíte ku nejakej správe pripomienku na určený čas a dátum, táto pripomienka sa zapne všetkým účastníkom konverzácie.

Smart Reminder umožní prideliť upozornenie nejakej zo správ
Smart Reminder umožní prideliť upozornenie nejakej zo správ

Na používanie nového Yahoo Together je potrebné mať Yahoo účet. Synchronizácia kontaktov v tomto prípade našťastie nie je nutná. Ak chcete aj vy so svojimi priateľmi vyskúšať novú aplikáciu, stiahnite si ju pomocou nášho widgetu.

Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Yahoo vydáva aplikáciu pre Android s personalizovanými súčasťami
Náš tip
Originálna časť Yahoo ponesie meno Altaba. CEO Marissa Mayer končí
9.10.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+