MojAndroid

Náramok Xiaomi Band 7 bol oficiálne predstavený. Všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete v článku Xiaomi Band 7 oficiálne: Väčší displej, lepšia batéria a podpora NFC.

Oficiálne predstavenie smart náramku Xiaomi Band 7 sa nezadržateľné blíži. Podľa portálu Xiaomiui bude predstavený už o 4 dni, teda 24. mája 2022. Spoločne s touto novinkou výrobca uvedie aj novinky zo série Redmi Note 11T.

Predchádzajúce časti článku:

Novinku si už môžete pozrieť na obrázku nižšie, ktorý pochádza priamo od Xiaomi. Ak ste si mysleli, že si budete môcť náramok ihneď kúpiť aj na Slovensku, tak vás sklameme. Tento dátum predstavenia platí pre Čínu.

xiaomi band 7
Xiaomi Band 7 | Zdroj: Xiaomiui

Cena Xiaomi Band 7

O tom, že sa zariadenie dostane na slovenský trh, rozhodne nepochybujeme. Cena Huawei Band 7 v Číne by mala byť 269 yuanov (38 eur). Ide o variant s NFC, verzia bez tejto funkcionality by mala byť lacnejšia. Oficiálna slovenská cena bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyššia.

Xiaomi Mi Band 7: Všetko, čo už vieme o pripravovanom smart náramku

4.5.2022

Podľa informácií portálu Xiaomiadictos spoločnosť už začala s masovou výrobou smart náramku Xiaomi Band 7. A dozvedeli sme sa aj ďalšie zaujímavé novinky.

Medzi hlavné vylepšenia by mal patriť väčší displej a s ním spojená aj väčšia batéria. Uvidíme, či sa zlepší aj jej výdrž, ktorá už ani teraz nie je vôbec zlá. Všetko naznačuje tomu, že oficiálneho predstavenia novinky by sme sa mohli dočkať už koncom mája. Malo by však ísť o čínsky variant náramku, ten globálny príde pravdepodobne neskôr.

Xiaomi Mi Band 6 remienok
Xiaomi Mi Band 6 | Zdroj: AndroidPolice.com

Aj napriek tomu, že Xiaomi Mi Band 7 ešte nebol predstavený, už teraz o ňom máme viacero informácií. Okrem väčšieho displeja a batérie ponúkne napríklad vylepšené meranie stresu, nový always on režim alebo aj možnosť nakonfigurovať si športové režimy priamo prostredníctvom náramku, bez nutnosti použitia aplikácie v smartfóne.

Súťaž: Vyhrajte slúchadlá Samsung Galaxy Buds2

Škodí batériám smartfónov extrémne rýchle nabíjanie? Mýty a fakty o nabíjaní

Toto sú najčastejšie typy internetových podvodov. Ako sa pred nimi chrániť?

Používatelia dostanú aj nový režim úspory energie, ktorý by mal predĺžiť výdrž batérie. Náramok dokáže detegovať čas, kedy používateľ stál a pribudnú aj nové používateľsky upraviteľné vibračné režimy.

Xiaomi Mi Band 7 si samozrejme zachová dizajn klasického smart náramku, ako to už v prípade série Mi Band býva. Množstvo noviniek prebehne na softvérovej úrovni. Otázkou zostáva, ako na tom bude NFC a platby prostredníctvom Xiaomi Pay, ktoré sa už pomaly dostávajú aj do slovenských bánk. Viac informácií o možnostiach platenia mobilom, hodinkami a náramkami nájdete v článku V ktorých bankách je možné platiť mobilom a hodinkami?

V minulosti Xiaomi predstavovalo dve verzie náramku – jednu s NFC a druhú, lacnejšiu, bez tejto funkcionality.

Xiaomi Mi Band 7 dostal certifikáciu, príde aj do Európy

11.3.2022

Len nedávno sa začali objavovať prvé informácie o pripravovanom náramku Xiaomi Mi Band 7. Nástupcovi úspešného radu cenovo dostupných a dobre vybavených smart náramkov. Portál Gizmochina teraz informoval, že zariadenie už bolo certifikované. Rovnako, ako predchádzajúce modely, aj táto novinka príde na európske trhy. Slovensko by tiež nemalo byť vynechané.

xiaomi mi band 7 certifikacia
Zdroj: Gizmochina

Certifikácia nám zároveň potvrdila kapacitu batérie, ktorá bude 250 mAh. V porovnaní s aktuálnym Xiaomi Mi Smart Band 6 ide o dvojnásobnú hodnotu. Dvojnásobnú výdrž ale očakávať nemôžeme, pretože novinka ponúkne viac funkcií, ktoré sú náročnejšie na batériu. Väčší bude napríklad displej, ktorý ponúkne aj funkciu always on a konečne pribudne aj GPS.

Predpokladanú nového Xiaomi Mi Band 7 zatiaľ nepoznáme, no očakávame, že sa bude pohybovať na úrovni okolo 50 eur.

Prvé informácie o Xiaomi Mi Band 7: Toto všetko ponúkne

7.3.2022

Máloktorý smart náramok sa minulý rok tešil takej veľkej obľube ako Xiaomi Mi Smart Band 6. Tento rok by sme sa mali dočkať jeho nástupcu v podobe modelu Xiaomi Mi Band 7 a portál XDA-developers prezradil, čo prinesie.

Opäť väčší displej a množstvo nových športových režimov

Séria Mi Band od Xiaomi dominuje v kategórii cenovo dostupných fitness náramkov už roky, a to z dôvodu výborného pomeru parametrov a ceny. A s každým novým modelom výrobca pridáva nové funkcie. Minuloročný Mi Band 6 priniesol viacero vylepšení, napríklad väčší displej s väčším rozlíšením, senzor SpO2, viac športových režimov a lepšiu výdrž batérie.

Xiaomi Mi Smart Band 6 cena
Xiaomi Mi Smart Band 6 | Zdroj: mi.com

Podľa nového úniku tieto funkcie posunie nová generácia ešte o krok ďalej. Ponúkne ešte väčší displej, podporu funkcie Always on displeja, vstavané GPS alebo funkciu Smart Alarm. Únik pochádza od spoločnosti Magical Unicorn, ktorá má veľmi dobré informácie o nevydaných zariadeniach série Mi Band a Huami.

Únik tiež prezrádza, že Mi Band 7 bude mať kódové označenie „L66“ a modelové číslo M2129B1 respektíve M2130B1. Väčší displej príde s rozlíšením 192 x 490 pixelov a s novými ciferníkmi. Tréningové režimy rozšíri napríklad aerobik alebo tanečný fitnes program Zumba. Najzaujímavejším vylepším by však mala byť podpora GPS.

Podpora GPS mala byť už v minulej generácii

Nie je však isté, či to tak skutočne bude, pretože uniknutý firmvér pre Mi Band 6 taktiež naznačoval, že bude obsahovať vstavanú podporu GPS. Konečný produkt s touto funkciou však nakoniec neprišiel. Okrem toho únik uvádza, že Mi Band 7 bude obsahovať funkciu Smart Alarm, ktorá vás automaticky prebudí z ľahkého spánku 30 minút pred nastaveným budíkom.

Únik tiež prezrádza, že Mi Band 7 by mohol obsahovať nový režim úspory energie na zlepšenie životnosti batérie. Spoločnosť Xiaomi samozrejme žiadne informácie k novej generácii neuviedla. Ale keďže posledná generácia prišla na trh  koncom marca minulého roka, dá sa predpokladať, že v najbližších týždňoch sa od nej o náramku Xiaomi Mi Band 7 dozvieme aj prvé oficiálne informácie.

Náš tip
Samsung chystá odvážne zmeny. Modely strednej triedy už nedostanú nabíjačku v balení

20.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+