MojAndroid

Inteligentné náramky od Xiaomi si prešli dlhodobým vývojom a každoročne sa zlepšujú. Stále ide o cenovo dostupné zariadenia, ktoré ponúkajú množstvo funkcií. Výnimkou nie je ani najnovší Xiaomi Mi Smart Band 6. Ten sa vo verzii s NFC dostane aj na slovenský trh. Výrobca o tejto skutočnosti informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Náramok bude možné zakúpiť u slovenských predajcov od októbra 2021 za odporúčanú cenu 53 eur.

Xiaomi Mi Smart Band 6 cena
Foto: mi.com

Xiaomi Mi Smart Band 6 bol oficiálne uvedený v marci tohto roka. Jedným z hlavných lákadiel je funkcia merania okysličenia krvi (SpO2). Xiaomi v spolupráci so spoločnosťou Mastercard dáva do pozornosti aj verziu náramku s podporou technológie NFC. To by teoreticky mohlo znamenať, že s ním na Slovensko prídu aj bezkontaktné platby.

Xiaomi Mi Smart Band 6 vo verzii s NFC už aj na Slovensku

Práve platby inteligentnými hodinkami sa stali v poslednom období veľmi populárnymi. Ide o najjednoduchší spôsob platenia, pretože hodinky máme neustále na ruke. Na to, aby bolo možné platiť aj smart náramkom od Xiaomi, bude potrebná spolupráca s bankami.

Xiaomi Mi Smart Band 6 cifernik
Foto: mi.com

„Veríme, že nositeľné zariadenia sú dôležité pre platobný ekosystém. Sme svedkami nárastu používania mobilných platieb, vrátane nositeľných zariadení. Keďže technológie a inovácie zohrávajú ústrednú úlohu, vidíme, že na trh vstupuje viac zariadení s možnosťou platby. Okrem toho budú mať také schopnosti, akými sú poskytovanie nových spôsobov komunikácie a zdokonalenie našich digitálno-fyzických interakcií. Rozširovanie úspešnej spolupráce z minulého roka v Rusku , Bielorusku a Ukrajine, teraz spolupracujeme so spoločnosťou Xiaomi v 19 regiónoch a plánujeme jej rozšírenie v najbližších mesiacoch.“

Valerie Nowak, výkonná viceprezidentka pre produkty a inovácie v Európe

Na Slovensku momentálne zaplatíte smart hodinkami prostredníctvom služieb Fitbit Pay, Garmin Pay, Apple Pay a nedávno sa pridala aj služba Google Pay. Situáciu okolo smart náramku Xiaomi Mi Band 6 v súvislosti s platením budeme monitorovať a akonáhle sa objavia nové informácie, budeme o nich informovať na našom webe.

Slovenské zastúpenie Xiaomi nám potvrdilo, že v blízkej dobe bude možné s náramkom realizovať bezkontaktné platby.

Náš tip
Prvé dojmy z používania Xiaomi 11T Pro: Zaujme nabíjaním, ale aj cenou
17.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+