MojAndroid

Skôr či neskôr sa stane, že žiadny nový smartfón nebude dodávaný s nabíjacím adaptérom v balení. Celé to začal Apple a nasledovali aj ostatní výrobcovia. Najskôr vlajkovými loďami, no bolo len otázkou času, kedy sa tento trend dostane aj do nižších tried.

O tom, že Samsung plánuje dodávať smartfóny série Galaxy A bez nabíjačky, sme informovali len nedávno. Vyzerá to tak, že sa už stalo. Portál GSMArena informoval o tom, že nové Galaxy A13 5G a A03s v balení nabíjačku nemajú. Teda aspoň nie v USA.

Slovenské zastúpenie Samsungu nám potvrdilo, že nedávno predstavené smartfóny, ktoré budú dostupné aj na slovenskom trhu – Galaxy A13 a M23 5G, nabíjací adaptér v balení z ekologických dôvodov už nemajú. Počítame s tým, že do budúcna sa bude zoznam modelov strednej triedy bez nabíjačky v balení rozširovať.

Samsung chystá odvážne zmeny. Modely strednej triedy už nedostanú nabíjačku v balení

6.3.2022

Rozhodnutie predávať smartfóny bez nabíjačky v balení, s ktorým v roku 2020 prišiel Apple pri predstavení série iPhone 12, bolo svojho času kontroverzné a odsudzovali ho viacerí konkurenční výrobcovia, vrátane Samsungu. Juhokórejský výrobca však na trend naskočil len niekoľko mesiacov po spoločnosti Apple a jeho vlajkové modely z radu Samsung Galaxy S21 sa predávali už bez nabíjačky.

Budúci majitelia modelov strednej triedy si nabíjačku budú musieť zaobstarať sami

Nabíjačku grátis však stále dostali zákazníci, ktorí si od výrobcu zakúpili jedno zo zariadení strednej triedy. No ako informuje portál Sammobile, s novou generáciou cenovo dostupných modelov sa možno veci zmenia. Niekoľko maloobchodných predajcov telefónov v Európe potvrdilo, že nové zariadenia strednej triedy už nebudú mať nabíjačku v balení. Na zozname sa ocitli napríklad nedávno predstavené modely Galaxy A13 a Galaxy A23, ale aj očakávané smartfóny Galaxy M23 a Galaxy M33.

Samsung Galaxy A52s 5G zadná strana
Samsung Galaxy A52s 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Samsung špekulácie zatiaľ oficiálne nepotvrdil. Avšak nie je ťažké pripustiť, že by aj svojich budúcich zákazníkov prinútil dokúpiť nabíjací adaptér zvlášť, nie len majiteľov prémiových modelov. Koniec koncov, ako sa za posledné dva roky ukázalo, nejde o najhlavnejší faktor, ktorý používatelia zohľadňujú pri kúpe nového telefónu. Tento krok výrobcovi navyše umožní zvýšiť maržu na týchto cenovo dostupných telefónoch, ktoré spravidla majú veľmi nízke marže.

Náš tip
Samsung končí s predajom svojich zariadení na ruskom trhu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+