MojAndroid

Juhokórejský výrobca Samsung sa pridáva k spoločnostiam, ktoré vzhľadom na vzniknutú situáciu na Ukrajine ukončili svoje pôsobenie na ruskom trhu. Informáciu priniesla agentúra Reuters.

Produkty od Samsungu už v Rusku nenájdete

A nejde len o pozastavenie predaja smartfónov. Rozhodnutie sa týka viacerých produktov spoločnosti, od čipsetov až po spotrebnú elektroniku. To znamená, že Rusko je odteraz odrezané od obrovskej škály produktov z dielne jedného z najväčších predajcov elektroniky na svete.

„Naše myšlienky sú s každým, kto bol zasiahnutý súčasnými udalosťami. Našou prioritou je zaistenie bezpečnosti všetkých našich zamestnancov a ich rodín. Plánujeme aktívne podporovať humanitárne úsilie v regióne vrátane pomoci utečencom. Na tento účel darujeme 6 miliónov dolárov vrátane 1 milióna dolárov v produktoch spotrebnej elektroniky.

Svojimi dobrovoľnými darmi taktiež pomáhajú naši zamestnanci. Vzhľadom na súčasný geopolitický vývoj boli dodávky do Ruska pozastavené. Naďalej budeme aktívne sledovať túto zložitú situáciu, aby sme určili naše ďalšie kroky.“

Samsung Galaxy S22+
Samsung Galaxy S22+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť Samsung Electronics v súčasnosti dominuje na ruskom trhu so smartfónmi. V poslednom štvrťroku 2021 získala 30 % podiel, zatiaľ čo čínsky výrobca Xiaomi dosiahol len 23 % a spoločnosť Apple 13 %. Apple spolu so spoločnosťami Nike a IKEA už ukončili predaj svojich produktov v Rusku alebo sa od krajiny dištancovali iným spôsobom. Avšak čínske firmy, ktoré podľa výskumnej spoločnosti Counterpoint v roku 2021 tvorili 44 % ruského trhu so smartfónmi, zatiaľ žiadne kroky proti krajine nepodnikli.

Náš tip
12 skvelých tipov a trikov pre váš Samsung smartfón

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+