MojAndroid

Xiaomi Mi A3 bol posledným smartfónom spoločnosti Xiaomi, ktorý vydala v rámci programu Android One. Ten si kládol za cieľ poskytnúť zákazníkom modely s čistým systémom Android bez nadstavieb, čo im malo zaručiť lepšiu softvérovú podporu. To potvrdzuje podľa portálu GizmoChina aj najnovšia aktualizácia pre Xiaomi Mi A3.

Posledná bezpečnostná aktualizácia pre Xiaomi Mi A3?

Xiaomi Mi A3 prišiel na trh s Androidom 9.0 Pie a od tej doby bol aktualizovaný na Android 11. Počas troch rokov svojej existencie si užíval pravidelné aktualizácie softvéru. Spoločnosť Xiaomi pre neho sľúbila tri roky bezpečnostných záplat  a teraz po troch rokoch dostáva pravdepodobne jednu z posledných bezpečnostných aktualizácií.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Jej veľkosť je 8 MB a smartfónu prináša najnovšiu júlovú bezpečnostnú záplatu. Tá opravuje viac ako 50 bezpečnostných chýb a zraniteľnosti v systéme, ktoré by mohli viesť k úniku používateľských dát. Vylepšená bola samozrejme aj stabilita zariadenia. Podrobnejšie informácie o aktualizácii môžete získať z bulletinu zabezpečenia systému Android pri aktualizácii.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v Nastaveniach. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

O aktuálnosť systému sa starajú aj ostatní výrobcovia. Za zmienku stojí napríklad update pre bývalé vlajkové lode značky Huawei. Minulý týždeň dostal aktualizáciu aj Huawei Mate 20 Lite. Júnovú aktualizáciu dostalo aj niekoľko Xiaomi modelov. Na záver spomenieme aj mega aktualizáciu spoločnosti Motorola, ktorá hromadne vydala Android 12 pre sedem svojich zariadení.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (7/2022)
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+