Najlepšie mobily do 700 eur | 2023

Pri kategórii, ktorá zastupuje mobily do 700 eur, opúšťame klasickú strednú triedu. Dostávame sa o jeden krok bližšie k samotnému vrcholu aktuálnej ponuky smartfónov. K tomu úplne najlepšiemu, čo si dnes môžeme kúpiť. No stále tam nie sme. Najlepšie smartfóny do 700 eur stoja podstatne menej než typický reprezentanti segmentu vlajkových lodí.

Napriek tomu ponúkajú množstvo veľmi podobných technologických vychytávok a funkcií. Ponuka je v tomto prípade už skutočne široká, no stále treba počítať s nejakým tým kompromisom. Jedno je však jasné, keď si kúpime telefón za 700€, dostaneme poriadne kvalitný kúsok, ktorý nám vydrží a splní takmer všetky požiadavky.

Rozdiel medzi týmito modelmi a vlajkovými loďami s cenovkou cez 1000 eur niekedy môže byť zanedbateľný. Poďme sa pozrieť na najlepšie mobily do 700 eur, ktoré sú aktuálne dostupné na slovenskom trhu.

Samsung Galaxy S22

Základná vlajková loď určená pre rok 2022. Dospela dizajnom, ale aj funkciami. Medzi hlavné lákadlá tento rok patria kompaktné rozmery, no nezaostáva ani ďalšia výbava, ktorá je hodná vlajkovej lode. Vpredu sa nachádza 6,1-palcový Dynamic AMOLED 2X displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a maximálnym jasom 1300 nitov.

Samsung Galaxy S22 displej
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Výkon zabezpečuje 4 nm procesor Exynos 2200 s grafickým jadrom od AMD, ktorý je doplnený o 8 GB operačnú pamäť. Kompaktným rozmerom musela ustúpiť kapacita batérie, ktorá je len 3700 mAh. Nechýba však rýchle nabíjanie s výkonom 25 W, bohužiaľ bez adaptéra v balení.

K dispozícii je aj bezdrôtové či reverzné bezdrôtové nabíjanie. Fotoaparát na zadnej strane sa skladá z troch snímačov. Ten hlavný disponuje rozlíšením 50 megapixelov, má svetelnosť f/1.8 a optickú stabilizáciu obrazu.

Doplnený je o 10 MP teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou obrazu a posledným je ultra-širokouhlý objektív s rozlíšením 12 MP, uhlom záberu 120 stupňov a svetelnosťou f/2.2. Chýbať nesmie ani selfie snímač v displeji, ktorý má rozlíšenie 10 MP.

Poteší skvelá ultrasonická čítačka odtlačkov prstov priamo v displeji, smartfón je vodoodolný a skvelá je aj dĺžka softvérovej podpory. Dostane totiž až 4 veľké aktualizácie operačného systému Android.

5.8

Samsung Galaxy S22

Najlacnejší z trojice modelov série Samsung Galaxy S22, no to automatický neznamená, že je aj najhorší. Zdieľa rovnaké špecifikácie ako jeho brat, model Galaxy S22+, no je kompaktnejší a má menšiu batériu.

Začnem práve tou batériou, čiže negatívne. Počas testovania bola výdrž veľmi slabá, pri náročnom používaní nedosiahla ani dve hodiny SoT. 3 700 mAh v dnešnej dobe síce nie je veľa, no s dobrou softvérovou optimalizáciou sa z nej dá vyťažiť aspoň 3 hodiny SoT. Dobrej výdrži nahráva dokonca aj menší, 6,1" Dynamic AMOLED 2X displej s adaptívnou obnovovacou frekvenciou a čipset Exynos 2200, ktorý ponúka vylepšenú NPU (Neural Procesing Unit). Tá ma okrem iného na starosti aj optimalizáciu spotreby.

Z hľadiska výkonu by tiež bolo nutné popracovať softvéri, pretože plynulosťou zariadenie zaostáva za konkurenčnými modelmi. Posledné negatívum novinky je jej tendencia príliš sa prehrievať. Pri náročnejších úlohách je tento problém dosť očividný, ale vyskytuje sa aj počas bežného používania. Síce už v menšom rozsahu, čiže smartfón ostane len mierne teplý, no stále.

Ale až na tieto negatíva (ktoré môžu byť v budúcnosti odstránené aktualizáciou) ide o super smartfón. Ponúka kvalitný displej hodný vlajkovej lode, prémiový dizajn aj prevedenie či trojicu zadných fotoaparátov na čele s 50 MP primárnym snímačom, ktorá dokáže zachytiť naozaj podarené fotky, aj v horších podmienkach. A keď už sme pri tých aktualizáciách, spolu so svojimi súrodencami ho čakajú štyri veľké aktualizácie systému a päť rokov bezpečnostných záplat. Momentálne ide o Androidy s najlepšou softvérovou podporou na trhu.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Krásny dizajn
 • Kvalitný displej
 • Bezkonkurenčná softvérová podpora
 • Spoľahlivé fotoaparáty
 • Super kvalita Full HD videí

 • Veľmi slabá výdrž batérie
 • Plynulosť systému
 • Tendencia zbytočne sa prehrievať

⇧ Na začiatok stránky⇧


OnePlus 9

OnePlus 9 chce zaujať svojou hodnotou a cenou, pri čom sa stále snaží zobrať si to najlepšie od svojho lepšieho a drahšieho brata. Dokonca sa dočkal aj podpisu spoločnosti Hasselblad, ktorá vraj mala do istej miery zásluhu na vylepšovaní farieb fotografií. A treba povedať, že keď príde na kvalitu fotografií, tak tá je na veľmi vysokej úrovni

OnePlus 9
OnePlus 9 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

OnePlus 9 dostal rovnaký parádny displej ako jeho predchodca OnePlus 8T. Ide o 6,55″ Fluid AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením, 120 Hz frekvenciou a podporou obsahu HDR10+. Je to skrátka všetko, po čom môžete túžiť. Pod kapotou nájdeme výkonný Snapdragon 888, takže si môžete byť istí, že si kupujete prakticky to najlepšie. K tomu môžete tento telefón dostať v 8 alebo 12 GB verzii RAM. Podľa toho sa odvíja aj veľkosť vnútorného úložiska – 128 alebo 256 GB.

Čo sa týka fotoaparátov, tak hlavný snímač má 48 MP a ide o Sony IMX689, ktorý môžete poznať z modelu OnePlus 8 Pro. Zaujme aj širokouhlý objektív, ktorý má až 50 MP a tzv. free form šošovku. Tá sa postarala o zníženie rozmazania okrajov, efektu, ktorý poznáme z klasických širokouhlých objektívov. Pripája sa k tomu ešte aj 2 MP hĺbkový snímač.

OnePlus 9 ponúka 4500 mAh batériu, ktorú dokážete nabiť pomocou 65 W nabíjania. Toto nabíjanie je veľmi rýchle. Za niečo málo cez pol hodinu máte telefón nabitý z 0 na 100 %. Telefón navyše podporuje aj reverzné bezdrôtové Qi nabíjanie pre vaše príslušenstvo, ale aj 15 W nabíjanie pre tých, čo preferujú bezdrôtovú nabíjačku, pred tou káblovou.

8.7

OnePlus 9

Na OnePlus 9 som sa celkom tešil a mal som veľké očakávania na základe ohlasu, ktorý budoval OnePlus, prakticky do vydania zariadenia. Očakával som veľa od nového širokouhlého objektívu a ten moje očakávania splnil.

Na internete sa objavili všelijaké kritické ohlasy na to, že spolupráca s Hasselblad je len marketing, ale nie je to tak. Neviem, do akej miery pomáhal Hasselblad s kalibráciou farieb, ale svoju úlohu splnil veľmi dobre. Sem-tam to však vytiahne nejakú jasnú farbu, ale inak sú tie fotografie hodnoverné. Okrem toho mám už len mierne výhrady voči mobilu kvôli absencii OIS a občasnému šumu v horších svetelných podmienkach. Dalo by sa mu vyčítať aj starší selfie objektív (používaný od OnePlus 7 Pro), ale stále ponúka dostačujúcu kvalitu fotografií.

OnePlus 9 má špičkový displej, na ktorý som sa pri HDR obsahu nedokázal prestať dívať. Je fakt nádherný, asi tak ako tie špičkové televízory v elektrách. Rovnako špičkový je aj výkon či 65 W nabíjanie batérie, aj keď výdrž až tak špičková nie je a 7 hodín SOT (screen-on time) je skôr priemerná hodnota (OnePlus 8T dal o hodinu viac s rovnakou batériou i displejom).

Na záver ešte pár drobných nedostatkov: extrémne lesklá a odtlačky-zachytávajúca zadná strana, nízko umiestnený snímač odtlačkov prstov a väčšina hier obmedzená na 60 fps.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
100 %
Displej
100 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Nádherný displej
 • Alert Slider
 • Jeden z najlepších, ak nie najlepší širokouhlý objektív
 • Super rýchle nabíjanie
 • Nadstavba OxygenOS

 • Horšia výdrž než pri 8T
 • Always On vám skráti výdrž na polovicu
 • Zadná lesklá strana je veľmi náchylná na odtlačky
 • Zahrievanie hornej časti pri hudbe cez BT a mobilných dátach
 • Trochu nepohodlne umiestnený snímač odtlačkov
 • Hry len na 60 FPS

⇧ Na začiatok stránky⇧


Motorola edge 30 Pro

Najvybavenejší smartfón od Motoroly, ktorý sa rozhodne nestratí. Za príjemnú cenu ponúka parametre vlajkovej lode. Nechýba najnovší takmer čistý Android 12, slušný fotoaparát, pekný displej či rýchle nabíjanie.

Motorola edge 30 pro fotoaparat
Motorola edge 30 pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

O výkon sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, takže to najlepšie, čo na trhu existuje. Displej je typu OLED, má uhlopriečku 6,7″ a najmä obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz, čo je väčšinou doménou TOP herných smartfónov. Jeho rozlíšenie je 2400 x 1080 pixelov, nechýba podpora HDR10+ a kryje ho sklíčko Corning Gorilla Glass 3.

Batéria ponúka slušnú kapacitu 4800 mAh, poteší však rýchle nabíjanie s výkonom 68 W a nabíjacím adaptérom priamo v balení. Fotoaparát je tiež veľmi zaujímavý. Selfie snímač má rozlíšenie až 60 megapixelov a nachádza sa priamo v displeji.

Na zadnej strane nájdeme dvojicu 50-megapixelových fotoaparátov, ktoré sú doplnené o dvojmegapixelový snímač hĺbky. Jediné, čo chýba k dokonalosti, je teleobjektív. Ten sa tu bohužiaľ nenachádza.

7.5

Motorola edge 30 Pro

Motorola edge x30 pro je skutočná vlajková loď hodná roku 2022. Nielen, že ponúka obrovský výkon vďaka čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, ale má aj fantastický displej s vysokou obnovovacou frekvenciou a podporou aktívneho stylusu. Systém ponúka funkciu Ready For, ktorá premení smartfón na desktopový počítač.

Výborná je tiež výdrž batérie a hlavne veľmi rýchle nabíjanie s výkonom 68 W. Pochvalu si zaslúži aj nabíjací adaptér s týmto výkonom priamo v balení, čo v roku 2022 nie je vôbec obvyklé. Oficiálna cena zariadenia v sume 799 eur je tiež rozumná, pretože dnešné ceny vlajkových modelov s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 bežne presahujú aj cenu 1000 eur.

Samozrejme má smartfón aj nejaké negatíva. Jeho dizajn mohol byť napríklad nápaditejší. Umiestnenie snímača odtlačkov na boku prístroja nie je práve najpohodlnejšie. Fotoaparát, ktorý síce za denného svetla produkuje kvalitné fotografie, pri nočných snímkach nestačí na konkurenčné vlajkové modely. Chýba mu tiež akýkoľvek optický zoom.

zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Kvalitný displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz
 • Výborná výdrž a rýchle nabíjanie
 • Výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
 • Podpora aktívneho stylusu
 • funkcia Ready For
 • 68 nabíjací adaptér v balení

 • Slabšie nočné snímky fotoaparátu
 • Absencia optického zoomu
 • Dizajn smartfónu
 • absencia 3,5 mm jacku
 • rozmery

⇧ Na začiatok stránky⇧


Xiaomi 12

Základná vlajková loď od Xiaomi pre rok 2022 je ponúkaná za veľmi zaujímavú cenu. S výnimkou teleobjektívu smartfónu Xiaomi 12 nič podstatné nechýba. Zaujať sa snaží najmä kompaktným dizajnom, čím sa stáva konkurentom Samsungu Galaxy S22. Aj ich cena je veľmi podobná.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ponúka displej s uhlopriečkou 6,28″, ktorý má FullHD+ rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Chýbať nesmie výkonný Snapdragon 8 Gen 1 a o výdrž sa postará akumulátor s kapacitou 4500 mAh. Poteší rýchle nabíjanie s výkonom 67 W a prítomné je aj bezdrôtové nabíjanie.

Konštrukcia je spracovaná kvalitne, rovnako aj snímač odtlačkov prstov v displeji je spoľahlivý a rýchly. Na zadnej strane sa nachádza trojica fotoaparátov. Hlavný snímač disponuje rozlíšením 50 megapixelov a optickou stabilizáciou obrazu. Dopĺňa ho 13-megapixelový ultra-širokouhlý objektív a posledným je päťmegapixelový makro snímač s automatickým zaostrovaním.

8

Xiaomi 12

Xiaomi 12 je podarená kompaktná vlajková loď za zaujímavú cenu. Medzi najväčšie nedostatky patrí absencia vodoodolnosti a teleobjektívu. Vyvažuje to však atraktívnym dizajnom s matným prevedením, vysokým výkonom, rýchlym nabíjaním a kvalitným fotoaparátom. Poteší aj dlhá softvérová podpora či veľmi dobré video vytvorené hlavným snímačom. Medzi ďalšie nedostatky patrí absencia podpory pamäťových kariet a problém s prehrievaním.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Kompaktné rozmery
 • Zaujímavá cena
 • Kvalitné spracovanie
 • Dlhá softvérová podpora
 • Veľmi dobrý fotoaparát
 • Rýchle nabíjanie a nabíjačka v balení
 • Výborné video z hlavného snímača
 • Infračervený port
 • Slušné stereo reproduktory

 • Len priemerná výdrž
 • Chýba teleobjektív
 • Problémy so zhasínaním displeja pri telefonovaní
 • Chýba vodoodolnosť
 • Bez podpory microSD
 • Prehrievanie pri maximálnej záťaži

⇧ Na začiatok stránky⇧


Apple iPhone 13 Mini

Niečo zo sveta iOS. Nesmierne podarený kúsok, ktorý zaujme v prvom rade svojimi kompaktnými rozmermi. Výbava ale kvôli nim neutrpela, stále tu máme parametre vlajkovej lode na čele s extrémne výkonným procesorom Apple A15 Bionic.

Apple iPhone 13 Mini
Apple iPhone 13 Mini | Zdroj: Apple.com

Najväčším problémom pri pohľade na parametre sa zdá byť batéria, no reálne skúsenosti s týmto smartfónom to našťastie vyvracajú. Rekordy vo výdrži síce netrhá, no nepatrí ani medzi najhoršie.

Pochváliť sa môže kvalitnou konštrukciou, vodoodolnosťou či veľmi pekným, aj keď len 60 Hz displejom. Nechýba najnovší operačný systém iOS 15 a 5-ročná softvérová podpora.

Na zadnej strane sa nachádzajú dva 12-megapixelové fotoaparáty, ktoré produkujú veľmi slušné zábery a ponúkajú špičkové video. Maximom pre nabíjanie je výkon 18 W, no pri batérii s kapacitou 2438 mAh to určie postačí. K dispozícii je aj obľúbené MagSafe bezdrôtové nabíjanie.


⇧ Na začiatok stránky⇧POCO F4 GT

Zástupca herných smartfónov so skvelým výkonom, pokročilým chladením, dedikovanými hernými tlačidlami, atraktívnym dizajnom a hlavne zaujímavou cenou.

Vo vnútri sa nachádza procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, ktorý hravo zvládne aj tie najnáročnejšie činnosti. Operačným systémom je najnovší Android 12, ktorý dopĺňa nadstavba MIUI 13.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okrem extrémneho výkonu sa tento smartfón spolieha aj na extrémne rýchle nabíjanie, ktoré má výkon až 120 W, pričom nabíjací adaptér je súčasťou balenia. Bezdrôtové nabíjanie ale chýba, rovnako aj 3,5 mm audio jack.

Čo ale nechýba, sú stereo reproduktory s vysokou hlasitosťou. Fotoaparát pri hernom smartfóne až taký dôležitý nie je, no nájdeme tu napríklad hlavný snímač s rozlíšením 64 MP a svetelnosťou f/1.9. Ultra-širokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 8 megapixelov a posledným, tak trochu zbytočným, je makro snímač s rozlíšením 2 MP.

7.5

POCO F4 GT

POCO F4 GT je jedným z mojich najobľúbenejších telefónov, ktorý som mal tú česť recenzovať. To aj napriek tomu, že na smartfóne hry nehrám. Ide o skvelú voľbu aj pre nehráčov, no o priam výbornú práve pre hráčov, ktorí hľadajú zariadenie určené na hry a zároveň také, ktoré má schopnosti bežného smartfónu za cenu pohybujúcu sa v rozmedzí od 600 do 700 eur.

Slušné fotoaparáty, pekný displej, unikátny dizajn a rekordne rýchle nabíjanie nie sú vždy v kategórii herných zariadení samozrejmosťou. POCO F4 GT je skutočne všestranný telefón, ktorý prináša zopár vlastností vlajkových lodí a kombinuje ich s hráčskymi bonusmi, ktoré spravia radosť aj bežnému používateľovi.

Vyzdvihnúť by som chcel aj kvalitný vibračný motorček, ktorý pridáva k skvelému pocitu z používania. Kúpu tejto novinky musím jednoznačne odporučiť, aj keď má svoje muchy. Konkurencia prinesie pravdepodobne lepšiu výbavu fotoaparátov a stabilnejšiu výdrž batérie. Na druhú stranu, ktorý iný telefón nabijete z 0 % na 100 % v priebehu 17 minút?

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Rekordne rýchle nabíjanie
 • Vysoký výkon
 • Herné \"zlepšováky\"
 • Unikátny dizajn
 • Na herný telefón dobré fotoaparáty
 • Nabíjačka v balení

 • Premenlivá výdrž batérie
 • Konkurencia má lepšie displeje
 • Zahrievanie
 • Pre niekoho možno vyššia cena

⇧ Na začiatok stránky⇧


Asus ZenFone 8

Asus ZenFone 8 mal podľa pôvodných špekulácií niesť prívlastok Mini a mal by byť konkurenciou smartfónu Apple iPhone 12 mini. Momentálne ide asi o najlepší naozaj kompaktný Android smartfón na trhu, a to aj napriek tomu, že už má svoj vek. Vďaka 5,9-palcovému FHD+ AMOLED displeju má pomerne malé rozmery 148 x 68,5 x 8,9 milimetrov a hmotnosť 168 gramov.

Asus ZenFone 8 - Android 12
Asus ZenFone 8 | Miroslav Schwamberg

Kombinácia procesora Qualcomm Snapdragon 888 a 8, resp. 16 GB RAM dáva tušiť, že výkonu bude dostatok. A presne to je aj pravdou. Čipset Qualcomm Snapdragon 888 z neho proste robí najvýkonnejší kompaktný smartfón so systémom Android. O dostatok energie sa stará batéria s kapacitou 4000 mAh a podporou 30W nabíjacieho výkonu.

Asus sa na nič nehrá, nejde tu o počet snímačov, ale skôr o kvalitu. Nie je tu žiadny zbytočný makro objektív a ani snímač hĺbky. Hlavný snímač má rozlíšenie 64 megapixelov a disponuje aj optickou stabilizáciou obrazu. Na základné približovanie určite postačí. Dopĺňa ho ultra-širokouhlý snímač s rozlíšením 12 MP a automatickým zaostrovaním. Vo výbave nájdeme aj 3,5 mm jack, notifikačnú LED diódu či skvelé reproduktory.

8.2

Asus ZenFone 8

Pravá kompaktná vlajková loď, na ktorú sme všetci čakali. Medzi najlepšie vlastnosti Zenfone 8 patrí krásny 120 Hz displej, vyladený a takmer čistý Android s množstvom nastavení, no nájdeme tu aj 3,5 mm jack a dokonca aj notifikačnú LED diódu.

ZenFone 8 má skvelý výkon, reproduktory hrajú veľmi dobre, aj keď spodný je výrazne hlasnejší. Fotoaparát podáva veľmi slušné výsledky a páči sa mi aj dobrá stabilizácia obrazu. Ak hľadáte kompaktnú vlajkovú loď, Asus ZenFone 8 je tou správnou voľbou.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Takmer čistý Android s množstvom nastavení
 • Pekný 120 Hz displej
 • Kompaktné rozmery
 • Veľmi dobré reproduktory
 • 3,5 mm jack
 • notifikačná LED dióda
 • Slušný fotoaparát
 • Kvalitné video

 • Chýba slot na microSD
 • Nudný dizajn
 • Príliš horúci počas AnTuTu testu
 • Snímač odtlačkov prstov by mohol byť spoľahlivejší
 • Chýba teleobjektív

⇧ Na začiatok stránky⇧