MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie sa vo svete smartfónov pohybuje už dlhší čas, no stále nezožalo úspech. Jeden zo zásadných problémov bezdrôtového nabíjania je jeho nízka rýchlosť. V porovnaní s klasickým káblovým nabíjaním trvá nabitie smartfónu bezdrôtovou nabíjačkou podstate dlhšie.

Rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie čoskoro realitou

Výrobcovia smartfónov sa neustále snažia tento problém vyriešiť. S jedným z riešení prišiel výrobca Vivo, ktorý svoj smartfón s názvom Vivo APEX 2020 vybavil podporou pre rýchle, 60 W bezdrôtové nabíjanie. Týmto spôsobom by sa mala 2000 mAh batéria dobiť z 0 na 100 percent za neuveriteľných 20 minút. Žiaľ, tento smartfón a technológia Super FlashCharge ktorou disponuje, je zatiaľ iba koncept. No údajne bude podobné modely možné očakávať už v blízkej budúcnosti.

  • Chcete vedieť, ako rýchlo sa nabíjajú smartfóny, ktoré sme testovali? Všetko dôležité sa dozviete v prehľadnej tabuľke.

Xiaomi prichádza s riešením

Čínska spoločnosť Xiaomi už začiatkom tohto roka spustila v Číne predaj svojej vlajkovej lode Xiaomi Mi 10, ktorá ponúka podporu pre 30 W bezdrôtové nabíjanie. Podľa portálu XDA-Developers, spoluzakladateľ spoločnosti Xiaomi, Lei Jun, odhalil v príspevku na Weibo novú technológiu bezdrôtového nabíjania s výkonom 40 W. Podľa videa je zreteľne vidieť, ako sa batéria s veľkosťou 4000 mAh dokáže nabiť z 0 na 57% (2280 mAh) za 20 minút. S týmto výkonom trvá úplne nabitie batérie na 100% približne 40 minút. Vďaka tomuto môžeme túto technológiu považovať za rýchlejšiu ako Super FlashCharge od Vivo.

Kedy bude táto technológia dostupná?

Spoločnosť Xiaomi ešte neodhalila podrobnejšie informácie o tejto technológii a ani o termíne jej vydania. Momentálne sa tešíme z káblového nabíjania s výkonom 40 W, to bezdrôtové je zatiaľ v úzadí. Samozrejme, keď na trhu budú smartfóny, ktoré sa dokážu bezdrôtovo nabíjať s takýmto výkonom, bude potrebné zakúpiť aj nabíjačku, ktorá vie takýto výkon dodať.

Náš tip
Prichádza revolúcia v oblasti SIM kariet? Naznačuje to nový patent od Xiaomi

4.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+