MojAndroid

Vlajkové lode modelového radu Xiaomi Mi sa vždy vyznačovali svojím nenahraditeľným pomerom ceny a výkonu. Zároveň šlo o vlajkové zariadenia, ktoré si mohlo dovoliť podstatne väčšie množstvo ľudí. Hovoríme to v minulom čase preto, lebo čínske Xiaomi sa rozhodlo svoju cenu za najnovší modelový rad Mi 10 podstatne zvýšiť, v porovnaní s minuloročným Xiaomi Mi 9. Čínsky výrobca sa však obhajuje a ubezpečuje svojich zákazníkov, že nárast ceny bol požadovaný z pohľadu na cenu použitých komponentov.

Nepríjemne prekvapila len cena

Horúce novinky Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro s cenami v rozmedzí 573 až 716 amerických dolárov sa už nezdajú byť takou výhodnou kúpou, ako tomu bolo v prípade minuloročnej “vlajky” Xiaomi Mi 9, ktorá je veľmi obľúbená i dnes. Tá bola v dobe predstavenia o približne 150 dolárov lacnejšia.

xiaomi mi 10

Generálny riaditeľ značky Redmi, ktorý pracuje pre firmu Xiaomi, na svojom Weibo účte oznámil ceny predstavovaných noviniek s tým, že budú o niečo drahšie, v porovnaní s predchodcom. Taktiež dôvod navýšenia ceny príslušne odôvodnil tým, že sa vo vnútri nachádzajú podstatne drahšie komponenty, ako je tomu v prípade Mi 9.

Zamestnanec odôvodňuje navýšenie ceny

Upgrade zo Snapdragonu 855 na 5G čipset Snapdragon 865 stojí údajne dvakrát viac. Klasický plochý displej je oproti zakrivenému 3D displeju s “dierou” pre predný fotoaparát taktiež viac ako dvojnásobne lacnejší. Použité snímače na zadnej strane sú ďalej podľa webu Android Authority tiež o niečo drahšie, avšak ešte viac Xiaomi stálo použitie DDR5 pamäte namiesto DDR4. Tento prvok je údajne o 20 % drahší. Na záver Lu Weibing spomenul aj inovácie batérie, v spôsobe chladenia a v systéme nabíjania, či už drôtového alebo toho modernejšieho bezdrôtového.

xiaomi mi 10 cena

Stále nižšia cena ako v prípade konkurencie

Mnohí fanúšikovia čínskej značky si však do vrecka siahnu trochu hlbšie, aby mohli mať momentálne jeden z najlepších smartfónov súčasnosti. V porovnaní s konkurenciou, akou je Samsung, Huawei a mnoho spoločností domáceho trhu si myslíme, že Xiaomi ponúka svoje zariadenia za ešte primeranú cenu. Pokiaľ sa pozrieme na to, čo všetko za ňu ponúka.

Aký je však váš názor? Boli by ste si ochotní kúpiť smartfón od Xiaomi, ktorý má kvôli hodnotnejšej výbave aj navýšenú cenovku? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 9

Náš tip
Xiaomi Mi 10 oficiálne: Maximálny výkon a najlepší fotoaparát na svete

19.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+