MojAndroid

Vivo každý rok predstavuje nový koncept smartfónu, ktorý obsahuje všetky možné (aj nemožné) revolučné prvky. Výnimkou nie je ani tohtoročný počin, APEX 2020, ktorý zaujme každým jedným detailom. Hoci nebude komerčne dostupným zariadením, veľa z jeho vlastností si neskôr vypožičajú najbližšie modely Vivo. O koncepte napísal zahraničný portál Android Central.

Náš tip
Tieto aplikácie okamžite odinštalujte, obsahujú malvér Joker a Haken

Displej ako z budúcnosti, ale nie tak vzdialenej

Čo sa týka displejov, Vivo už v minulosti posunulo ich hranice. Predstavilo nový typ displeja – Waterfall displej, ktorý sa neskôr objavil aj na vlajkovej lodi Huawei Mate 30 Pro. Každopádne ak mal Vivo NEX 3 displej zaoblený v uhle 90 stupňov, APEX 2020 dvíha latku vyššie, na 120 stupňov.

Vivo APEX 2020

Hoci by sme sa mohli hádať o praktickosti takéhoto zobrazovača, na uhlopriečke 6,45 palca to musí pôsobiť naozaj zaujímavo. Daňou za takýto dizajn je potom to, že telefón nemá žiadne hardvérové tlačidlá, len plochy citlivé na dotyk. Nakoniec sa zlepšila aj technológia Screen SoundCasting, kedy sa displej správa ako reproduktor.

Vivo APEX 2020

Ďalšou novinkou je predná kamera zabudovaná priamo v displeji. S rozlíšením 16 megapixelov je nastavená tak, aby spájala 4 pixely do jedného. Vivo popracovalo aj na tom, aby sa snímaču dostával dostatok svetla. Každopádne aj túto technológiu čaká ešte veľa vývoja.

Revolúcia vo fotoaparátoch? Stále sa to dá

Aj fotoaparát si v prípade modelu APEX 2020 prešiel malou revolúciou. Vivo popracovalo na revolučnej stabilizácii, ktorá funguje na princípe gimbalu. S rozlíšením 48 megapixelov bude takto tento fotoaparát nepochybne zaujímavý.

Vivo APEX 2020

Druhý objektív na zadnej strane je teleobjektív. Ten dostal technológiu, ktorú Vivo nazýva “Continuous Optical Zoom“. V skratke tento zoom funguje na princípe objektívov pre fotoaparáty, kedy sú dva zo štyroch senzorov schopné pohybu. Výsledkom je variabilný optický zoom, a to 5-násobný až po 7,5-násobný.

Vivo APEX 2020

Hranice bezdrôtového nabíjanie sa očividne stále dajú posúvať

Poslednou perlou nového Vivo APEX 2020 je extrémne rýchle, 60-wattové nabíjanie. Nie klasické, ale bezdrôtové. Výrobca tvrdí, že batériu s kapacitou 2000 mAh bude takéto nabíjanie schopné naplniť za 20 minút. To sú naozaj výrazne lepšie hodnoty oproti dnešnému štandardu.

Vivo APEX 2020

Otázkou zostáva už len to, ktoré z nových technológií sa reálne dostanú na trh, a kedy sa tak stane. Pravdepodobne väčšinu z nich prinesie očakávaný model Vivo NEX 4. Sami sa však necháme prekvapiť, čoho všetkého je ešte Vivo schopné.

Náš tip
Vivo X30 a X30 Pro predstavené ako dostupné vlajkové lode

28.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+