MojAndroid

Podľa nového patentu, čínsky technologický gigant vyvíja špeciálnu 5G SIM kartu spojenú s pamäťovým čipom. Tento čip bude obojstranný – zvrchu čip zo SIM karty, zdola čip z pamäťovej karty. GizmoChina dodáva, že táto novinka sa podobá na minuloročnú Super SIM 5G od firmy Zinguang, o ktorej sa vie len toľko, že má mať aspoň 128 GB pamäť a rýchlosti čítania/zapisovania 90/60 MB/s.

Obojstranná pamätová SIM.
Patent pre nový druh pamätovej SIM karty.

Keďže v poslednej dobe ubúda počet smartfónov, ktoré podporujú pamäťovú kartu, toto môže byť riešenie hlavne pre najdrahšie telefóny. Okrem iného, môže takáto karta ušetriť fyzické miesto v telefóne v porovnaní s hybridnými dual SIM riešeniami. Ušetrením miesta získajú možnosť pridať iné komponenty na matičnú dosku alebo ju jednoducho môžu zmenšiť, čo môže viesť napríklad k zvýšeniu kapacity batérie.

Alternatívou k tomuto riešeniu môže byť technológia eSIM, ktorú už používajú niektorí výrobcovia vo svojich vlajkových lodiach, ako napríklad Apple. V tomto prípade však eSIM nemôže byť odobratá a vymenená ako v prípade hybridnej SIM karty od Xiaomi. Upozorňujeme, že eSIM musí pre konkrétny model podporovať aj samotný operátor.

No nateraz je toto všetko čo o tejto novinke vieme, a dúfame, že táto revolúcia nekončí len na papieri.

Náš tip
Výhoda eSIM? Zvýši šancu nájsť smartfón pri krádeži

21.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+