MojAndroid

Spoločnosť Vivo už dávno nepatrí medzi outsiderov. V domácej Číne sa teší výborným predajom svojich smartfónov. Tie ponúkajú naozaj zaujímavé špecifikácie a cena tiež nie je prehnane vysoká. My sme mali možnosť otestovať smartfón Vivo NEX, ktorý sa nám veľmi páčil.

Vivo je výrobcom, ktorý sa stále snaží posúvať dopredu. Ako prvý ponúkol skener odtlačkov v displeji a nebál sa experimentovať ani s vysúvacím selfie fotoaparátom. Teraz má v rukáve ďalšie eso. Ide o technológiu s názvom FlashCharge, pomocou ktorej dokážete nabiť 4000 mAh batériu smartfónu len za 13 minút.

Na 50 percent len za 5 minút

V marci sa ďalší čínsky výrobca Xiaomi chválil svojím 100 W nabíjaním. Zatiaľ sme však smartfón, ktorý by to dokázal, od Xiaomi nevideli. Vivo hovorí o tom, že ich technológia dokáže za 5 minút nabiť 4000 mAh batériu na 50 percent. Vivo už má vo svojom portfóliu viacero zaujímavých zariadení. Napríklad herný IQOO ponúka 44 W rýchle nabíjanie. Z 0 na 100 % sa dokáže nabiť už za 45 minút.

Technológia FlashCharge by mala byť svetu predstavená koncom júna. Tiež sme zvedaví, ako budú na takéto rýchle nabíjanie reagovať batérie a či sa skráti ich životnosť. Dúfame, že technici vo Vivo to majú vyriešené.

Náš tip
Kompletná tabuľka rýchlosti nabíjania smartfónov
20.6.2019
Zdroj: Gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+