MojAndroid

Hudobný prehrávač Winamp patrí bezpochyby k historicky najznámejším programom pre desktopový systém Windows. Podľa portálu AndroidPolice sa čoskoro objaví na mobilných systémoch Android a iOS v trochu inej podobe, akú mal pôvodný prehrávač.

Nový Winamp je kombináciou Patreonu a Spotify

Pôvodný Winamp bol pre systém Windows uvedený v roku 1997 a viac ako 10 rokov patril k najpoužívanejším hudobným prehrávačom na svete. Ponúkal množstvo pokročilých funkcií, širokú podporu kódekov a aj rôzne možnosti vzhľadu vďaka širokej ponuke skinov. Pred rokmi bol uvedený aj na mobilné zariadenia, ale krátko na to bol vývoj tejto verzie kvôli nezáujmu ukončený.

Winamp
Nový Winamp | Zdroj: AndroidPolice.com

Winamp dnes vlastní spoločnosť Llama Group, ktorá teraz ohlásila jeho veľký návrat. Ide však o úplne nový online prehrávač, ktorý sa vôbec nepodobá na pôvodnú verziu. Malo by ísť o konkurenciu Spotify alebo Apple Music, aj keď s iným prístupom.  Namiesto prístupu k celej knižnici skladieb za mesačné predplatné, sa môžete prihlásiť na odber jednotlivých interpretov, ktorých chcete podporovať.

Pôjde tak o akúsi kombináciu služieb Patreon a Spotify. Knižnica interpretov momentálne nie je rozsiahla. Jedinými dostupnými umelcami je množstvo nezávislých európskych a vietnamských kapiel a spevákov,. Ich katalógy s hudbou sú väčšinou dostupné za poplatok 1 dolár mesačne. Neskôr sa počíta aj s podporou NFT.

Momentálne je nový Winamp dostupný v desktopovej verzii a v 3. štvrťroku sa rozšíri o mobilné aplikácie pre iOS a Android. Podľa ľudí, ktorý ho vyskúšali, pôsobí nedokončene, aj keď ho spoločnosť Llama Group neprezentuje ako beta verziu. Či má takýto typ služby šancu na úspech pri službách ako Spotify a Apple Music, sa ešte len ukáže.

Náš tip
Monopoly GO! prináša mobilnú verziu legendárnej doskovej hry na Android smartfóny

 

15.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+