MojAndroid

Aktualizované: Zdá sa, že o Winamp má záujem Microsoft, ktorý by mohol odkúpiť aj media streaming službu Shoutcast. Túto správu zatiaľ nekomentuje ani jedna zo zainteresovaných strán. O ďalších informáciach vás budeme informovať.

V minulosti veľmi obľúbený prehrávač hudby Winamp po 15 rokoch fungovania končí s poskytovaním svojich služieb. Aj napriek silnej fanúšikovskej základni, ktorú dnes tvoria milióny poslucháčov hudby, sa vedenie spoločnosti rozhodlo ukončiť fungovanie tohto prehrávača a jeho aplikácií pre PC, Mac a Android. Oficiálne bude Winamp zrušený o mesiac, presne 20. decembra 2013.

winamp-team

Prehrávač patril 15 rokov pod spoločnosť AOL, ktorá ho v roku 1999 odkúpila od súkromnej spoločnosti za $80 miliónov. Dnes má hodnotu iba $6 miliónov, pričom jeho popularita neustále klesá kvôli novším prehrávačom s modernejším vzhľadom a novými funkciami. Podľa vedenia spoločnosti mohol byť Winamp dnes na rovnakom mieste ako iTunes, keby ihneď po odkúpení nezaznamenali vo vedení niekoľko nedorozumení a nezhôd. S prehrávačom, ktorý si v najnovšej verzii môžete stiahnuť ešte mesiac, ukončí svoje pôsobenie aj mobilná aplikácia pre Android zariadenia, ktorá zaujala najmä skalných fanúšikov tohto prehrávača, aj keď neponúkala kompletné spektrum funkcií. Oficiálne vyjadrenie spoločnosti k ukončeniu služieb znie:

“Winamp.com a s ním spojené webové služby nebudú po 20. decembri 2013 ďalej dostupné. Následne nebude na stiahnutie dostupný ani prehrávač hudby Winamp. Prosím, stiahnite si poslednú verziu pred týmto dátumom. Pozrite sa, aké vylepšenia posledná verzia prehrávača ponúka. Ďakujeme za podporu Winamp komunity po dobu viac než 15 rokov.”  (voľný preklad)

Kto z vás tento prehrávač používa na svojom desktope, notebooku alebo smartfóne? Bude vám Winamp po 20. decembri chýbať?

Zdroj: ArsTechnica

22.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+