MojAndroid

WhatsApp predstavil svoju oficiálnu desktopovú aplikáciu iba tento týždeň. Webové rozhranie ale funguje už niekoľko mesiacov a aj táto forma aplikácie je postupne aktualizovaná. Začiatkom marca pritom mobilná aplikácia získala podporu pre zdieľanie dokumentov priamo v chate. Dovtedy slúžil WhatsApp skutočne iba na komunikáciu ako takú, no vďaka tejto novinke poslúži aj pri oficiálnejších konverzáciách. Skvelá funkcia má ale možno ešte väčšie využitie na počítačoch, kde sa teraz dostáva vo forme aktualizácie pre webové rozhranie.

WhatsApp Web dokumenty

Tu môžete dokumenty pridávať prostredníctvom ikony spinky, ktorá charakterizuje prílohy. Doteraz ste takto mohli vybrať obrázok z počítača, prípadne vytvoriť novú fotografiu web kamerou. Teraz pribudla ďalšia ikona dokumentu, vďaka ktorej môžete cez WhatsApp zdieľať ešte väčšie množstvo obsahu so svojimi priateľmi a známymi. Funkcia zatiaľ ešte nefunguje systémom Drag & Drop, a tak musíte dokumenty pridávať iba takouto cestou. Stále ale ide o veľmi zaujímavé rozšírenie funkcionality, ktoré vítame s otvorenou náručou. Ako sme už spomínali, funkcia je v mobilnej aplikácii dostupná už niekoľko týždňov, a tak sme radi, že túto novinku teraz môžeme využívať aj na počítači. Novinku sme vyskúšali aj v oficiálnej aplikácii WhatsApp pre Mac OS X a môžeme skonštatovať, že bez problémov funguje aj tu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Central

13.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+